Міністерство доходів і зборів України готове приймати скарги громадян у зв'язку з відмовою у видачі їм касового чека в місцях продажу товарів і послуг, повідомили в прес-службі Міндоходів.

«Звернення постраждалих - найбільш дієвий спосіб виявити порушення касової дисципліни», - стверджують у Міндоходів і додають, що одна лише скарга громадянина може стати приводом для касової перевірки, в тому числі з боку інших органів.

У Міндоходів також навели приклад, коли жительці Запоріжжя відмовили видати чек під час купівлі ліків, і вона тут же звернулася до податкової інспекції. Виявилося, що обсяги щоденної неврахованої готівки в аптеці, що порушує правила торгівлі, досягали 2 тис. грн. Аптеку оштрафували на 19 тис. грн, передає «УНІАН».

Разом з тим, можливість повідомити про порушення не означає зростання кількості перевірок готівкових розрахунків на підприємствах торгівлі. У Міндоходів, зокрема, звернули увагу, що кількість перевірок касової звітності у січні склала 1,2 тис., що на третину менше у порівнянні з січнем 2012 року.

При цьому фіскальний чек, стверджують у міністерстві, є гарантією захисту прав споживача, і тому громадянам не варто ігнорувати випадки невидачі чеків при здійсненні касових операцій.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210