Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з провідними вітчизняними компаніями в галузі інформаційно-телекомунікаційних технологій, під час якої присутні поділилися своїм баченням перспектив розвитку галузі, повідомляє прес-служба віце-прем'єра.

«Галузь інформаційних технологій є прикладом успішного створення силами приватного капіталу нової та конкурентоспроможної на міжнародних ринках галузі економіки. В Україні зареєстровано 3292 IT-компанії, з них близько 2000 компаній працюють в області розробки програмної продукції», - зазначив Грищенко на початку зустрічі.

Віце-прем'єр підкреслив, що важливим кроком для підтримки вітчизняних IT-компаній стало прийняття у 2012 році Законів України «Про державну підтримку розвитку індустрії програмної продукції» та «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції». Ці кроки спрямовані на вирішення актуальних питань законодавчого врегулювання розвитку індустрії програмного забезпечення.
Під час дискусії було порушено низку таких важливих питань, як зміни українського законодавства, які сприяли б подальшому розвитку IT-ринку в Україні, активізація взаємодії провідних українських компаній з вітчизняними вузами і шляхи просування перспективних вітчизняних розробок в IT-сфері на зовнішніх ринках.

Грищенко висловив готовність всебічно підтримувати вітчизняних виробників програмної продукції та сприяти виходу українських IT-компаній на міжнародні ринки. «Вважаю за необхідне опрацювати питання проведення потужної презентації української галузі IT на одному з міжнародних майданчиків. Я особисто братиму участь у такому заході, звичайно, разом з вами, щоб представити найбільші напрацювання в цій перспективній сфері», - заявив віце-прем'єр-міністр.

Крім того, Грищенко закликав до тісної взаємодії IT-компаній з освітніми і науковими установами України, підкресливши необхідність злагодженого співробітництва бізнесу та освіти. «Пропоную найближчим часом запланувати і провести зустріч в одному з українських профільних інститутів, присвятивши її питанням співпраці провідних вітчизняних та іноземних IT-компаній з науковими та освітніми установами. На такій зустрічі ми могли б поговорити про проблеми галузі в контексті освіти», - підкреслив віце-прем'єр-міністр.

Як зазначив голова Ради з конкурентоспроможності індустрії ІКТ Ігор Лисицький, підтримка IT-індустрії державою дасть новий поштовх галузі та забезпечить її якісне зростання.

«Хочу вас запевнити, що уряд не стоятиме осторонь від ваших проблем, а налаштований максимально підтримувати вітчизняну IT-галузь», - підкреслив Грищенко.

Як раніше повідомляв ForUm, у Верховній Раді зареєстровано законопроект, який дозволить легалізувати прибуток українських IT-компаній.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

278