Цього року розпочнеться будівництво трьох шахт з виробництва синтетичного газу. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, Янукович заявив під час прес-конференції в Українському домі, відповідаючи на запитання журналістів про перспективи вирішення питання щодо збуту вугілля.

«Ми цього року в обов'язковому порядку почнемо будівництво трьох шахт з виробництва синтетичного газу, якого нам так не вистачає.

За минулий рік ми видобули 85 млн тонн вугілля, а нам, за нашими розрахунками, щоб забезпечити паливний баланс, вугілля необхідно буде приблизно 100-105 млн тонн. Тобто з року в рік видобуток вугілля повинен збільшуватися», - заявив Янукович і додав, що це посприяє зростанню економіки.

«Будуть створюватися нові робочі місця для шахтарів. Я мрію, щоб ми поступово відроджували шахтарські селища і міста, які почали гинути, починаючи десь з 1994-1995 років, коли влада оголосила про реструктуризацію вугільної промисловості», - зазначив Президент.

Янукович висловив упевненість, що поліпшить роботу металургійний комплекс.

«Я сьогодні поцікавився, як йдуть продажі металу і, дякувати Богові, ринок поки живий. Сьогодні йде реалізація і, якщо так йтиме і надалі, то, напевно, до кінця року витягнемо приблизно на 2 млн тонн більше, ніж торік. А це означає, що потрібні будуть ресурси: і залізорудна сировина, і кокс, які виробляються з вугілля», - підкреслив він.

За його словами вугільна промисловість має перспективу. «Я впевнений у цьому. Це наш вітчизняний енергоносій», - підсумував він

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

253