Президенти України і Росії Віктор Янукович і Володимир Путін на майбутніх 4 березня переговорах у Москві обговорять енергетичну співпрацю двох країн, у тому числі ситуацію, пов'язану з газотранспортною системою України, повідомив РІА «Новости» прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

«Сторони обговорять питання двосторонньої взаємодії, у тому числі в енергетиці», - повідомив він, додавши, що мова, в тому числі, йде і про українську ГТС.

Про будь-які можливі зрушення у переговорах, за його словами, говорити «поки передчасно». «Не будемо забігати наперед, йдуть експертні переговори, і поки говорити передчасно», - сказав Пєсков.

Він також висловив сумнів, що на зустрічі обговорюватиметься тема аварії ракети-носія «Зеніт», причиною якої стала несправність блоків, вироблених в Україні. «Не думаю», - відповів Пєсков на запитання про те, чи буде порушуватися ця проблема.

Також, за його словами, не буде порушуватися і питання російської мови в Україні.

Посол Росії у Києві Михайло Зурабов, повідомляючи раніше про можливість візиту Януковича до Росії в березні, висловив надію на те, що конфлікт навколо боргу НАК «Нафтогаз України» «Газпрому» за недобір газу не вплине на діалог двох країн у сфері енергетичної співпраці.

Україна кілька років намагається переглянути газові угоди з Росією, називаючи ціну завищеною, а самі контракти - кабальними. При цьому країна істотно скоротила обсяг закупівлі російського газу, з чим не згоден «Газпром», що виставив за підсумками 2012 року «Нафтогазу» рахунок на 7 мільярдів доларів за недобір палива. «Нафтогаз» заявив, що заплатив за весь газ, фактично поставлений в 2012 році, і не вважає справедливими вимоги «Газпрому».

Ще одна актуальна тема двостороннього порядку денного - участь Росії у вирішенні питання з українською газотранспортною системою.

Нагадаємо, у понеділок, 4 березня, Президент України Віктор Янукович здійснить робочий візит до Російської Федерації. Підписання документів за підсумками зустрічі у Москві президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна не планується.

Запланований на 18 грудня 2012 року робочий візит Януковича до Російської Федерації був перенесений.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

205