Президент України Віктор Янукович на прес-конференції в Українському домі пояснив журналістам, що ускладнює проведення реформ в Україні, передає кореспондент ForUm’y.

«Я наведу простий приклад. Напевно, багато хто з присутніх тут жили у сільській хаті. Я теж жив багато років. Що роблять люди - з року в рік її латають, білять, замазують... Це потрібно робити щороку, і щороку думаєш: може, потрібно зробити щось сучасне? Так і реформи. Ми багато часу втратили, майже 20 років ми не займалися реформами. Чому цього не робили? Тому що була складна політична ситуація – так пояснюють всі, кому задаєш це питання. Я маю на увазі попередників. То не підтримав парламент, то уряд був не таким... Все це призвело до того, що ми опинилися в дуже складній ситуації. У 2010 році ми добре розуміли, що коли перебудовується будинок, є незручності», - зазначив він.

За словами Президента, проведення реформ ускладнює нерозуміння їхнього сенсу з боку виконавців. «Потрібен час, нам потрібно подолати старі стереотипи ... подолати опір чиновників, все це дуже непросто. Тому й реформи йдуть непросто, але у нас немає іншого шляху... Нам потрібно, як говориться, трохи потерпіти», - підкреслив Глава держави.

При цьому він визнав, що кошти, необхідні для модернізації країни, іноді використовуються неефективно. «Одні заробляють гроші, інші їх неефективно використовують, крадуть, треті – взагалі завдають шкоду державі. Навмисне чи ні, нехай люди і правоохоронні органи роблять висновки. Так що у нас всього вистачає, як і в будь-якій країні, але я радий, що ми рухаємося вперед», - резюмував Президент.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович заявив, що спроби зберегти корупційні лазівки у законодавстві будуть жорстко каратися.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

231