Віце-президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що Уго Чавес підірвав своє здоров'я через постійну роботу на благо народу країни.

Як заявив Мадуро, який тимчасово виконує обов'язки президента, Чавес тривалий час нехтував своїм здоров'ям через те, що «він повністю віддав тіло і душу» країні. «Він забув усі зобов'язання перед самим собою заради того, щоб дати кожному нужденному нормальне життя, роботу, будинок, здоров'я, їжу та освіту», - додав віце-президент.

Щодо стану Чавеса на даний момент Мадуро заявив, що президент «бореться за своє життя». «Ми допомагаємо йому», - зазначив віце-президент, не навівши, тим не менше, ніяких додаткових подробиць, повідомляє «Лента.ру».

Коментарі Мадуро послідували на тлі широко обговорюваної заяви колишнього посла Панами при Організації американських держав Гільєрмо Кочеса про смерть Чавеса. 27 лютого Кочес заявив, що за наявними у нього конфіденційними даними, у Чавеса ще наприкінці грудня була зафіксована смерть головного мозку, після чого він майже два місяці перебував на апараті штучного дихання.

За даними Кочеса, Чавеса перевезли назад до Венесуели, оскільки влада Куби не хотіла відключати його від апарату, і це було зроблено вже у Каракасі «чотири дні тому» (тобто 23 лютого - Ред.). МЗС Венесуели, у свою чергу, категорично спростував слова панамського дипломата.

Уго Чавес переніс чергову - четверту за останні два роки - операцію з видалення ракової пухлини на початку грудня на Кубі. Після цього він жодного разу не з'являвся ні в теле-, ні в радіоефірі, а єдині офіційні фотографії з його зображенням датувалися 15 грудня.

Влада Венесуели протягом останніх тижнів послідовно заявляла про те, що Чавес, навіть перебуваючи на лікуванні, продовжує керувати країною і регулярно давати доручення своїм радникам. Тим часом, 20 лютого у відвідуванні Чавеса було відмовлено навіть одному із його найближчих зовнішньополітичних соратників - президентові Болівії Ево Моралесу, який спеціально з цією метою прилетів у Каракас.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

200