Кабінет Міністрів пропонує, починаючи з 2014 року, поетапно знижувати гранично допустимий рівень вмісту фосфатів у синтетичних миючих засобах, які виробляються, імпортуються і реалізуються в Україні, з доведенням до 2021 року граничного вмісту фосфатів до 0,7%.

Відповідний проект закону України «Про особливості державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії» оприлюднено для обговорення на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Згідно з проектом, пропонується заборонити виробництво і оборот в Україні синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії, у складі яких масова частка фосфатів у перерахунку на загальний фосфор становить більше 17% - з 1 січня 2014 року, 10% - з 1 січня 2016 року, 5 % - з 1 січня 2019 року і 0,7% - з 1 січня 2021 року.

Інформація про вміст фосфатів розміщується на етикетці або шляхом маркування у будь-який інший наочній формі.

Проектом закону пропонується застосовувати штрафи у розмірі 200% вартості виробленої (імпортованої) продукції у разі недотримання обмежень, а також приховування або надання недостовірної інформації про вміст фосфатів.

В аналізі регуляторного впливу від ухвалення документа наголошується, що останнім часом в Україні збільшується використання хімічних миючих засобів, що призводить до підвищення концентрації фосфатів у стічних водах, які надходять на очисні споруди. У свою чергу, ці споруди не справляються з видаленням фосфатів, які негативно впливають і на здоров'я людини.

В даний час пральні порошки, які реалізуються на території України, містять 15-35% фосфатних речовин.

У той же час, згідно з процитованими документом даними, багато країн, у тому числі США, Італія, Австрія, Голландія, Норвегія, Німеччина, добровільно відмовилися від використання миючих засобів на основі фосфатів.

За наявною інформацією, проект технічного регламенту Митного союзу про безпеку миючих засобів і побутової хімії передбачає повне видалення фосфатів зі складу синтетичних миючих засобів у 2020 році.
Як раніше повідомляв ForUm, виконувач обов'язків міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов заявив, що Україні необхідно відмовитися від масового використання миючих засобів, які містять фосфати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

509
Классические туфли мужские