Кабінет Міністрів пропонує, починаючи з 2014 року, поетапно знижувати гранично допустимий рівень вмісту фосфатів у синтетичних миючих засобах, які виробляються, імпортуються і реалізуються в Україні, з доведенням до 2021 року граничного вмісту фосфатів до 0,7%.

Відповідний проект закону України «Про особливості державного регулювання синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії» оприлюднено для обговорення на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Згідно з проектом, пропонується заборонити виробництво і оборот в Україні синтетичних миючих засобів та товарів побутової хімії, у складі яких масова частка фосфатів у перерахунку на загальний фосфор становить більше 17% - з 1 січня 2014 року, 10% - з 1 січня 2016 року, 5 % - з 1 січня 2019 року і 0,7% - з 1 січня 2021 року.

Інформація про вміст фосфатів розміщується на етикетці або шляхом маркування у будь-який інший наочній формі.

Проектом закону пропонується застосовувати штрафи у розмірі 200% вартості виробленої (імпортованої) продукції у разі недотримання обмежень, а також приховування або надання недостовірної інформації про вміст фосфатів.

В аналізі регуляторного впливу від ухвалення документа наголошується, що останнім часом в Україні збільшується використання хімічних миючих засобів, що призводить до підвищення концентрації фосфатів у стічних водах, які надходять на очисні споруди. У свою чергу, ці споруди не справляються з видаленням фосфатів, які негативно впливають і на здоров'я людини.

В даний час пральні порошки, які реалізуються на території України, містять 15-35% фосфатних речовин.

У той же час, згідно з процитованими документом даними, багато країн, у тому числі США, Італія, Австрія, Голландія, Норвегія, Німеччина, добровільно відмовилися від використання миючих засобів на основі фосфатів.

За наявною інформацією, проект технічного регламенту Митного союзу про безпеку миючих засобів і побутової хімії передбачає повне видалення фосфатів зі складу синтетичних миючих засобів у 2020 році.
Як раніше повідомляв ForUm, виконувач обов'язків міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр Аліпов заявив, що Україні необхідно відмовитися від масового використання миючих засобів, які містять фосфати.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

511