Щодо колишнього прем'єр-міністра Італії і лідера правоцентристської коаліції Сильвіо Берлусконі заведено нову кримінальну справу за підозрою у корупції. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на місцеву пресу.

За даними слідства, у 2006 році Берлусконі нібито підкупив сенатора Серджо де Грегоріо, заплативши йому три мільйони євро (3,9 мільйона доларів). Останній входив у лівоцентристську коаліцію, яка перемогла того року на виборах. Через кілька місяців сенатор раптово змінив свої погляди і перейшов у праву опозицію Берлусконі.

Підкуп нібито посприяв тому, що в 2008 році уряд лівоцентристів на чолі з Романо Проді втратив більшість у сенаті і пішов у відставку. Після цього до влади на дострокових виборах прийшов Берлусконі.

Справу стосовно колишнього прем'єр-міністра було порушено прокуратурою Неаполя, тому що саме від цього міста обирався де Грегоріо. Сам сенатор також перебуває під слідством, пише La Repubblica.

Рані ше політичні противники Берлусконі не раз звинувачували його у підкупі парламентаріїв, проте справу за фактом таких злочинів було порушено вперше.

Сільвіо Берлусконі кілька разів (у 1994-1995, 2001-2006 і 2008-2011 роках) обіймав посаду прем'єр-міністра Італії. Він є лідером партії «Народ свободи». Його правоцентристський політичне об'єднання на виборах, що пройшли в минулий понеділок, 25 лютого, отримало майже 30 відсотків голосів, пише «Lenta.ru».

Стосовно Берлусконі порушено вже кілька кримінальних справ. У жовтні 2012 року він був визнаний винним у фінансових махінаціях в його компанії Mediaset. Спочатку він був засуджений до чотирьох років в'язниці, потім цей термін по амністії було скорочено до одного року, проте адвокати Берлусконі подали апеляцію і поки він залишається на волі.

Крім того, політик звинувачується в тому, що користувався послугами неповнолітньої повії і нібито перевищив свої повноваження, зажадавши від поліцейських відпустити дівчину з-під варти.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

212