На Софійській площі у Києві 22 лютого невідомі зловмисники вчинили наругу над парковою скульптурою (відрубали голову) давньослов'янського божества Світовида, який був частиною пам'ятного паркового комплексу, встановленого на ознаменування 1500-річчя Києва, повідомляє «Релігія в Україні», посилаючись на оприлюднену заяву центру об'єднання релігійних громад рідновірів України (ОРУ).


 
Київська скульптура є копією всесвітньо відомого Збруцького Світовида, унікального пам'ятника, знайденого у 1848 р. в річці Збруч (оригінал в даний час зберігається в Археологічному музеї м.Кракова, Польща).

Автор скульптури - заслужений художник України, член Національної спілки художників України Інна Коломієць (1921-2005). Творчість художниці Коломієць є прикладом автентичного національного мистецтва у ХХ столітті.

Скульптура широко відома як пам'ятник слов'янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема, у слов'янських та європейських країнах. За останні два десятиліття статуя набула ще й сакрального значення для офіційно зареєстрованого Релігійного центру Об'єднання рідновірів України, стала місцем паломництва рідновірів інших слов'янських країн, святинею, відомою не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

В офіційній заяві рідновірів, зокрема, наголошується: «...Протягом кількох років поспіль випадки руйнування рідновірських святинь в Україні стали систематичними. На попередній святотатський акт у Києві щодо дерев'яної скульптури Перуна на території Національного музею історії України (1 листопада 2012 р.) 8 листопада 2012 року релігійний центр ОРУ отримав відповідь Шевченківського РУ ГУ МВС України про «відсутність складу злочину»: «Згідно ч.2 ст.11 КК України, не є злочином дія або бездіяльність, яка формально містить в собі склад злочину, передбаченого КК України, але у зв'язку з малозначущістю не несе суспільної небезпеки, тобто не спричинила чи не могла спричинити значної шкоди фізичним або юридичним особам, суспільству і державі».

Неодноразові звернення рідновірів до правоохоронних органів досі були безрезультатними: винуватці жодного разу не були притягнуті до відповідальності.

У минулому році слов'янські рідновірські центри Польщі, Словенії, Сербії, Хорватії, Болгарії, Росії, Білорусі, США, Канади та інших країн висловили стурбованість станом збереження пам'яток старовини в Україні.

Рідновіри України звернулися до Президента, голови Верховної Ради, міністра внутрішніх справ, голови Служби безпеки, міністра культури України з проханням «встановити винуватців і притягти до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні злочину; відшкодувати рідновірам України завдану моральну шкоду шляхом відновлення культового пам'ятника за кошти винуватців скоєного злочину або держави».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210
Туфли осень-зима Everest