На Софійській площі у Києві 22 лютого невідомі зловмисники вчинили наругу над парковою скульптурою (відрубали голову) давньослов'янського божества Світовида, який був частиною пам'ятного паркового комплексу, встановленого на ознаменування 1500-річчя Києва, повідомляє «Релігія в Україні», посилаючись на оприлюднену заяву центру об'єднання релігійних громад рідновірів України (ОРУ).


 
Київська скульптура є копією всесвітньо відомого Збруцького Світовида, унікального пам'ятника, знайденого у 1848 р. в річці Збруч (оригінал в даний час зберігається в Археологічному музеї м.Кракова, Польща).

Автор скульптури - заслужений художник України, член Національної спілки художників України Інна Коломієць (1921-2005). Творчість художниці Коломієць є прикладом автентичного національного мистецтва у ХХ столітті.

Скульптура широко відома як пам'ятник слов'янського культового мистецтва в усьому світі, зокрема, у слов'янських та європейських країнах. За останні два десятиліття статуя набула ще й сакрального значення для офіційно зареєстрованого Релігійного центру Об'єднання рідновірів України, стала місцем паломництва рідновірів інших слов'янських країн, святинею, відомою не тільки в Україні, але й далеко за її межами.

В офіційній заяві рідновірів, зокрема, наголошується: «...Протягом кількох років поспіль випадки руйнування рідновірських святинь в Україні стали систематичними. На попередній святотатський акт у Києві щодо дерев'яної скульптури Перуна на території Національного музею історії України (1 листопада 2012 р.) 8 листопада 2012 року релігійний центр ОРУ отримав відповідь Шевченківського РУ ГУ МВС України про «відсутність складу злочину»: «Згідно ч.2 ст.11 КК України, не є злочином дія або бездіяльність, яка формально містить в собі склад злочину, передбаченого КК України, але у зв'язку з малозначущістю не несе суспільної небезпеки, тобто не спричинила чи не могла спричинити значної шкоди фізичним або юридичним особам, суспільству і державі».

Неодноразові звернення рідновірів до правоохоронних органів досі були безрезультатними: винуватці жодного разу не були притягнуті до відповідальності.

У минулому році слов'янські рідновірські центри Польщі, Словенії, Сербії, Хорватії, Болгарії, Росії, Білорусі, США, Канади та інших країн висловили стурбованість станом збереження пам'яток старовини в Україні.

Рідновіри України звернулися до Президента, голови Верховної Ради, міністра внутрішніх справ, голови Служби безпеки, міністра культури України з проханням «встановити винуватців і притягти до кримінальної відповідальності осіб, винних у вчиненні злочину; відшкодувати рідновірам України завдану моральну шкоду шляхом відновлення культового пам'ятника за кошти винуватців скоєного злочину або держави».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213