Дострокові вибори до парламенту Болгарії пройдуть 12 травня, повідомляє у четвер агентство Рейтер з посиланням на заяву болгарського президента Росена Плевнелієва.

Хвиля протестів, які почалися у середині лютого в Болгарії у зв'язку з різким підвищенням цін на енергоресурси, змусила прем'єра країни Бойка Борисова 20 лютого оголосити про відставку уряду. 21 лютого відставка була схвалена парламентом, передає РІА «Новини».

До виборів Болгарією керуватиме тимчасовий уряд. Як очікується, він буде сформований найближчим часом. Як зазначає болгарське агентство Novinite, президент країни під час своєї промови зазначив, що ЦВК має провести всі необхідні приготування до виборів.

Нагадаємо, 20 лютого уряд Болгарії на чолі з прем'єр-міністром Бойко Борисовим оголосив про відставку. Причиною розпуску кабінету міністрів стали масові акції протесту проти політики суворої економії і підвищення цін на електрику. 21 лютого парламент прийняв відставку уряду.

Болгарії, одній з найбідніших держав у складі Євросоюзу, досі не вдається вибратися з рецесії: у 2009 р. економіка країни скоротилася більш ніж на 5%, і з тих пір ВВП зростає дуже повільно.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

368