У Києві почали продавати воду на розлив. Після закриття бюветів у різних районах з'явилася альтернатива, але платна, пише «Сьогодні».
 
«Нам возять кілька разів на місяць воду на водовозці і продають по 70 коп. за літр. Чому «Київводоканал» її продає?» - дивується Анатолій Володимирович з пр-ту Курбаса. А на Позняках з'явився кіоск з водою, де продають літр за 60 копійок. Місцеві жителі кажуть, що ще кілька планують встановити найближчим часом.
 

Кіоск на вул. Ахматової, 16-В, з'явився на днях, але дивним чином його поява співпала з повним відключенням всіх бюветів у Дарницькому районі. Павільйон з вивіскою «Питна вода» добре видно з усіх боків. А всередині за великими скельцями - очисна установка, що складається з переплетених труб і великого резервуару (у прайсах в Інтернеті подібні міні-заводи коштують близько 70 тис. грн).

На кіоску висить схвальний висновок Держсанекспертизи, але в районному СЕС сказали, що кіоск ще не перевіряли. Очищену воду продають по 60 коп. за 1 літр. Нашу півлітрову пляшку тут не прийняли. «У неї вузьке горло, яке торкатиметься крану. Саннормами заборонено», - сказала продавець. А ось 5-літровий балон, який при нас подала у віконце бабуся, охоче приймають.

«Нормальна вода. Беру вже вдруге», - відповіла вона. Чиєю водою торгують, продавці не дуже в курсі. «Це підприємство від Інституту хімії. А воду беремо з «Київводоканалу», - каже продавець. Але ні в Інституті хімії високомолекулярних сполук, ні в Інституті колоїдної хімії та хімії води про продаж не знають.

У «Київводоканалі» теж здивовані. «Кіоск підключений до нашого водопроводу за договором з ЖЕКом, але з нами вони не зв'язувалися. Тим часом вони сплачують за тарифом для населення - 0,18 коп. за 1 літр. А для підприємців ця цифра становить 0,23-0,28 коп, не включаючи тариф за водовідведення. А водовозки - не наші, ми розливаємо воду безкоштовно у разі НП», - сказала радник з інформації Вікторія Яковлєва.

У КП «Київводфонд», що відповідає за бювети, теж запевнили, що водою не торгують, а бювети скоро включать.

«Щодо закриття бюветів - це збіг. Ми ж просто продаємо очищену воду - після наших фільтрів залишається лише 40% для пиття, решта - «сміття». Так, у нас ще не оформлені всі документи, але скоро все буде», - сказав власник кіоску Юрій Лепеха.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

261