Колишній посол Панами при Організації американських держав Гільєрмо Кочес заявив у середу про наявну у нього конфіденційну інформацію, відповідно до якої у президента Венесуели Уго Чавеса ще два місяці тому була зафіксована смерть мозку, а днями він нібито був відключений від апарату штучного дихання.

В інтерв'ю телеканалу NTN24, що базується в Колумбії, Кочес повідомив, що минулого тижня Чавеса доставили з Гавани до Каракаса, тому що відключати його від апарату штучного дихання на Кубі влада не хотіла, передає РІА «Новини».

«Президента, швидше за все, відключили від апаратів, що підтримують його життя, чотири дні тому», - сказав панамський політик.

За словами Кочеса, смерть головного мозку була зафіксована у Чавеса ще 30 грудня. Відповідно Кочес вважає можливим оголошення про нові президентські вибори у Венесуелі «сьогодні або завтра». При цьому він настільки впевнений у своїх словах, що фактично кинув виклик венесуельській владі, запропонувавши їй спробувати спростувати цю інформацію.

«Я пропоную уряду Венесуели сказати, що я говорю неправду, просто показавши Чавеса», - підкреслив Кочес.

Чавес протягом двох місяців проходив лікування на Кубі після онкологічної операції, за цей час його жодного разу не показали по телебаченню. Минулого тижня він був несподівано доставлений у військовий госпіталь Каракаса з Гавани, перед цим влада опублікувала його фотографії з медичної палати, де він зображений разом з дочками. Кочес називає всі ці свідоцтва фальшивкою.

Сам Кочес отримав відставку з поста посла Панами при ОАД у січні, коли дозволив собі критику на адресу організації у зв'язку зі згодою з рішенням венесуельської влади про перенесення дати вступу на посаду Чавеса.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

271