Убитий вчора мер Симеїза Кирило Костенко був членом одного із організованих злочинних угруповань, яке входила у впливове ОЗУ «Башмаки», що діяло у Криму в 1990-2000-і роки. Про це пише «Комерсант-Україна» з посиланням на джерело у МВС.

«У 1997 році його затримали за розбійний напад на підприємця, у якого був відібраний автомобіль і $2 тис., але в 1998 році Ялтинський міський суд засудив його лише до умовного терміну», - зазначає співрозмовник видання у Міністерстві.

Крім того, за його даними, 28 липня 2011 року Костенко разом з депутатом селищної ради Симеїза Тимуром Шемшедіновим були затримані за підозрою в отриманні хабара у сумі 400 тис.грн від керівників приватних підприємств за отримання земельних ділянок. Проте вже через три тижні обидва були звільнені.

«Вважаю, що в основі вбивства Кирила Костенка лежать економічні мотиви. Є ймовірність, що це вбивство пов'язане із землею. Бували випадки, коли мери курортних селищ брали гроші у комерційних структур за вирішення питання щодо виділення їм землі, проте у результаті не могли виконати обіцяного. Не виключено, що вбитий міг щось не поділити з такими людьми», - повідомило джерело.

Схожої думки дотримується і народний депутат, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Геннадій Москаль («Батьківщина»). «Ще у 2000-ті роки я намагався звернути увагу влади на цю людину. Він був добре відомий кримській міліції, однак реакції не було. Вважаю, що його вбивство могло бути пов'язане з операціями із землею або нерухомістю», - підкреслив Москаль.

Нагадаємо, за даними міліції, Костенка знайшли вбитим 26 лютого в його автомобілі «Мерседес» біля одного із будинків у Симеїзі. За попередніми даними, на тілі було кілька вогнепальних поранень.

За даними жителів селища, нападники стріляли у лобове скло автомобіля Костенка, після чого зникли.

Біля гори Кішка, недалеко від Симеїза, виявлено спалений ВАЗ з автоматом. Співробітники міліції відкрили кримінальне провадження за ч.2 ст.115 Кримінального кодексу (умисне вбивство).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

357