Виконання Державної програми активізації економіки сприятливо позначиться на інвестиційному кліматі України. Таку думку висловив директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко, пишуть «Подробности».

За його словами, програма не передбачає якогось надпрориву, але кілька позитивних моментів у ній присутні. «Наприклад, врегулювання сфери капіталовкладень, непогано поетапно прописаний процес покращення інвестиційного клімату», - зазначив фінансист.

Крім того, за його словами, заслуговує на увагу і передбачена активізація процесу імпортозаміщення. «Наскільки я розумію, віддається перевага вітчизняним виробникам дрібної та середньої руки. А це, у свою чергу, буде стимулювати приплив інвестицій в невеликі підприємства. При цьому в програмі дано чудовий посил - децентралізація бюджетів. Київ буде потроху віддавати повноваження, у тому числі у бюджетних питаннях, регіонам», - зазначив експерт.

На думку Устенка, документ також оптимізує бюджетний процес, адже складаючи державний кошторис на 2014 рік, уряд буде виходити з положень цієї програми. «Це спростить процес складання держбюджету-2014, чиновники, які будуть писати його, можуть сміливо виходити з цифр і позицій, закладених у програмі. Головне, що є чіткий програмний документ, а зміни і доповнення до нього можна вносити коли завгодно», - зазначив фінансист.

Нагадаємо, що на початку року Міністерство економічного розвитку і торгівлі підготувало проект Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

279