У січні Україна імпортувала 43,5 млн куб.м природного газу із Німеччини. Про це йдеться у повідомленні оператора газотранспортної системи компанії «Укртрансгаз».

Таким чином, у листопаді 2012 - січні 2013 року обсяг поставок газу по реверсним маршрутом склали 96,2 млн куб.м.

Імпорт газу здійснює Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» за контрактом з компанією RWE Supply & Trading через територію Польщі.

«Укртрансгаз» підкреслює, що на сьогоднішній день, існує технічна можливість прийому природного газу у ГТС України від угорського оператора ГТС (компанія FGSZ Ltd), і сторони вже підписали відповідну технічну угоду, передають «Українські новини».

Як повідомляв ForUm, Україна планує підписати договори на реверсну поставку у 2013 році природного газу із Німеччини через територію Угорщини та Словаччини обсягом до 7 млрд кубометрів.

Нагадаємо, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна у першому кварталі 2013 року планує почати поставки газу із Європи через Угорщину та Словаччину.

Європейський Союз обіцяє Україні вирішити питання про диверсифікацію поставок природного газу, що вплине на ціну російського газу для України.

За словами заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадима Чупруна, Україна у 2013 році планує імпортувати за реверсною схемою із Європи 5 млрд куб.м газу і скоротити його закупівлі з Росії до 20 млрд куб.м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

189