Україні потрібно відмовитися від видачі випускникам вищих навчальних закладів єдиних дипломів державного зразка. Кожен вуз має вручати підготовленому ним фахівцеві власний диплом. З такою ініціативою нещодавно виступили ректори КПІ і Києво-Могилянської академії.

Цю ініціативу підтримав прем'єр-міністр Микола Азаров у ході спілкування з користувачами соціальної мережі Facebook. «Моя думка, що кожен вуз повинен видавати свій диплом і відповідати за якість цього диплома. У нас вузи дуже різні, а диплом – одного зразка і начебто гарантує єдину якість освіти. Насправді це далеко не так, і цей захід, на мій погляд, буде підвищувати відповідальність вузів за якість освіти», - зазначив прем'єр-міністр.

Менш категорично на цей рахунок висловився міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. Як повідомляв ForUm, у ході брифінгу Табачник заявив таке: «Я дозволив би вузам у якості експерименту видати свій диплом і диплом держзразка. Це було б найкраще соціальне дослідження», - сказав він і додав, що у будь-якому разі це питання не нинішнього року, а, можливо, наступного.

Крім того, за словами міністра, питання відмови від дипломів про вищу освіту держзразка сприймається у суспільстві неоднозначно. Зокрема, представники старшого покоління побоюються такого нововведення. На думку міністра, потрібно зробити перехідний період.

Отже, скільки дипломів повинен отримувати випускник, і якими мають бути «корочки» - загальнодержавного зразка чи індивідуальні для кожного вузу? Про це ForUm розпитав у фахівців у сфері вищої освіти, депутатів, чиновників.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

714