Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що готовий обговорювати вимогу прем'єр-міністра Бідзіни Іванішвілі щодо конституційних поправок, пов'язаних з обмеженням повноважень глави держави.

«Я вважаю це питання неактуальним, оскільки сьогодні перед Грузією стоять набагато важливіші питання, однак я готовий обговорювати і ці поправки, але парламент повинен залишитися в Кутаїсі і не можна відмовлятися від прямих виборів президента», - сказав Саакашвілі, передає «Інтерфакс-Україна».

При цьому він підкреслив, що не сприймає ультиматуму, який прозвучав у листі, обнародуваному 26 лютого главою уряду Грузії Іванішвілі на своїй сторінці у Facebook, що президенту дається два-три дні на чітку відповідь - приймає він чи ні ініційовані урядом конституційні поправки.

«Таких прецедентів, напевно, у світі немає, коли прем'єр висуває ультиматум президентові через сторінку у Facebook і бажає таким же чином отримати відповідь. Я готовий піти до прем’єра і поговорити на дуже важливі для країни питання», - зазначив Саакашвілі.

Зокрема, він готовий обговорити внесення поправок до конституції, які частково обмежують повноваження глави держави.

Згідно з проектом, президент отримує право на розпуск парламенту у будь-який час, у тому числі протягом шести місяців після парламентських виборів і за півроку до закінчення президентських повноважень, що чинною редакцією конституції забороняється. Однак він більше не зможе відправити уряд у відставку без згоди парламенту і зберігати призначений ним кабінет міністрів, якщо останній не буде затверджений парламентом. За словами прем'єра, до кінця березня поправки в конституцію надійдуть до парламенту на голосування.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

275