Обвалення конструкцій у машинному залі 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС не вплинуло на безпеку станції.

Згідно з висновками комісій, які розслідували причини події, інцидент «не створив небезпеки для здоров'я і життя, не створив небезпеки для навколишнього середовища і не привів до зупинки роботи виробництва і аварією не вважається».

«Порушення меж та умов безпечної експлуатації об'єкта «Укриття» відсутні», - йдеться у висновках комісії, опублікованих на сайті Чорнобильської АЕС.

Можливою причиною обвалення фрагмента покрівлі машинного залу і 8 стінових панелей стало падіння ферми внаслідок сукупності негативних чинників, а саме відсутності даних про фактичні пошкодженнях ферм і настилів покрівлі під час аварії 1986 року. Крім того, конструкції додаткової покрівлі спираються на колони деаераторної етажерки, які зазнали значних руйнувань під час аварії 1986 року.

«Зміщення колон призвело до вигину ферми, що потягло за собою створення додаткових навантажень», - зазначається у висновках.

Також з великою вірогідністю допускається руйнування внаслідок корозії вузла кріплення ферми і стінових панелей, враховуючи наявність слідів активних протікань атмосферних опадів (бурульки та ожеледь).

При цьому наголошується, що снігове навантаження на покрівлю машинного залу на момент руйнації не перевищувало значень, встановлених проектом і експлуатаційною документацією ЧАЕС.

«Основною причиною, яка робила неможливим запобігання руйнування зазначених конструкцій, була відсутність можливості проведення візуального контролю за технічним станом конструкцій внаслідок відсутності безпечних підходів і вкрай небезпечну радіаційну обстановку», - йдеться у висновках.

З метою отримання достовірних даних про фактичний технічний стан конструкцій комісії рекомендують виконати обстеження конструкцій машинного залу блоку №4 з залученням спеціалізованої організації, з подальшою реалізацією технічних рішень (рекомендацій) щодо зниження вірогідності обвалення несучих конструкцій машинного залу.

Також рекомендується в два етапи демонтувати зруйновані стінові панелі з метою виключення перевантаженості конструкцій. Крім того, рекомендується відновити зруйновану ділянку покрівлі з метою закриття контуру споруди, виключення розповсюдження радіоактивних речовин у навколишнє середовище і запобігання проникненню атмосферних опадів в приміщення машинного залу.

Як повідомляв ForUm, 12 лютого на Чорнобильській атомній електростанції сталося часткове руйнування стінових панелей і частини легкої покрівлі машинного залу енергоблоку №4 Чорнобильської атомної електростанції над приміщеннями, які не обслуговуються. У зв'язку з цим будівництво об'єкту «Укриття» було призупинене.

Заступник головного інженера ЧАЕС з ядерної та радіаційної безпеки Олександр Новіков заявив, що працівники Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) не зафіксували змін радіаційного фону після обвалення.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

530