У січні Держспоживінспекція України перевірила близько 2,5 тисячі рекламоносіїв і виявила порушення законодавства про рекламу, повідомив в інтерв'ю в.о. начальника відділу контролю у сфері послуг Держспоживінспекції України Олег Кобельков.

В цілому було виявлено 28 фактів вказівки цін в рекламі в іноземній валюті, а не в гривні, як того вимагає законодавство.

«Держспоживінспекцією вже розглянуто десять справ за ознаками порушення законодавства про рекламу та застосовано штрафні санкції на суму близько 12 тис. грн. Розгляд інших справ ще триває», - зазначив фахівець.

За його словами, найбільші зловживання виникають при рекламуванні туристичних послуг, продажі автомобілів і об'єктів нерухомості - у цих сферах найчастіше ціни вказуються у валюті. Що стосується видів рекламоносіїв, то в першу чергу, це інтернет-ресурси і зовнішня реклама. Найбільше порушень перевірка виявила у Дніпропетровській, Київській та Тернопільській областях. Разом з тим, крім контролюючої роботи територіальні управління відомства здійснюють роз'яснювальну роботу, спрямовану на попередження таких порушень, оскільки невиконання законодавства про рекламу найчастіше пов'язане з незнанням громадянами юридичних норм, передає «Газета.ua».

«Будь-яка вказівка ​​ ціни в іноземній валюті навіть поруч із зазначенням у гривні не допускається і є порушенням законодавства про рекламу», - зазначив Олег Кобельков. Він пояснює, що контроль здійснюється як завдяки постійному моніторингу порушень, так і шляхом реагування на звернення фізичних та юридичних осіб.

Нагадаємо, що вимога вказувати всі ціни виключно в національній валюті встановлена ст.8 Закону України «Про рекламу», згідно з якою вказівка ​​ цін на товари і послуги в рекламі повинно бути виключно в гривні. Це зроблено для того, щоб не вводити в оману громадян, а також знизити рівень доларизації української економіки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

235