Столиця Німеччини позбудеться найдовшої зі збережених ділянок Берлінської стіни, розташованої у районі Фрідріхсхайн, пише Die Welt. Про рішення ліквідувати окремі блоки заявив у понеділок, 25 лютого, глава району Франц Шульц. Їх встановлять поблизу: на березі Шпрее паралельно тій частині стіни, звідки їх приберуть.

За словами влади, такі заходи необхідні для того, щоб забезпечити вільний прохід городян з вулиці Мюленштрассе, вздовж якої йде Берлінська стіна, до парку на річці Шпрее. Отвір у стіні знадобиться для проходження до нового пішохідного мосту через Шпрее, початок будівництва якого заплановано на 2015 рік. Він буде починатися від вулиці Бромміштрассе і виходитиме на Мюленштрассе, поєднуючи таким чином райони Кройцберг і Фрідріхсхайн. Старий міст Броммібрюкке, який існував на цьому місці у довоєнній Німеччині, був підірваний у 1945 році.

Крім того, навесні 2013 року в цьому районі розпочнеться ще одне будівництво. Компанія Living Bauhaus збирається побудувати між Берлінською стіною і берегом Шпрее житловий будинок висотою 63 метри. Деякі блоки стіни будуть заважати вільному під'їзду будівельної техніки. У компанії обіцяють, що споруда впишеться в архітектуру району Фрідріхсхайн і при цьому не загородить прохід городян по парку. Квартири там будуть продавати за ціною від 2750 євро за квадратний метр, і перші мешканці зможуть заїхати вже наприкінці 2014 року.

Жителі Берліна виступили проти рішення влади про знесення частин Берлінської стіни, звинувативши в усьому проект Living Bauhaus. На їхню думку, не можна допустити руйнування найдовшої ділянки стіни і забудови парку на Шпрее. Крім того, вони вважають неприпустимим будівництво житлової висотки на колишній «смузі смерті»: за часів Холодної війни прикордонникам НДР пропонувалося відкривати вогонь по тих, хто намагався нелегально перетнути кордон. У даному разі такою «смугою смерті» була якраз територія між берегом Шпрее і стіною, пише «Lenta.ru».

В Інтернеті активісти помістили петицію проти будівництва житлового будинку та знесення блоків Берлінської стіни. Вони підкреслюють, що рішення влади суперечить підсумками голосування 2008 року, коли жителі районів Фрідріхсхайн-Кройцберг виступили проти забудови вздовж берега Шпрее. Крім цього, активісти зазначають, що Берлінська стіна є пам'яткою культури та перебуває під охороною держави, тому рішення про її часткове знесення незаконне.

Раніше окремі блоки вже були видалені з цієї частини Берлінської стіни навпроти стадіону O2 World, щоб забезпечити доступ до причалу на річці Шпрее.

Ділянка Берлінської стіни у Фрідріхсхайні уздовж Мюленштрассе складає у довжину 1316 метрів. З боку колишнього Східного Берліна там розташована галерея East Side Gallery, яка є найбільшою виставкою під відкритим небом у світі. Вона з'явилася після падіння стіни у 1990 році завдяки зусиллям 118 художників із 21 країни світу. Вони створили на бетонних блоках стіни зображення, що пов'язані з об'єднанням Німеччини. З 1991 року East Side Gallery перебуває під охороною держави як пам'ятка культури.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

315