Україна планує підписати договори на реверсну поставку у 2013 році природного газу з Німеччини через територію Угорщини та Словаччини обсягом до 7 млрд кубометрів, повідомив заступник голови НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупрун.

«До 1 млрд (кубометрів газу) загальний обсяг (реверсних поставок через Польщу - Ред.), думаю, буде. Крім того, в поточному році планується укладення окремих контрактів на поставку газу обсягом до 7 млрд куб. м через Угорщину та Словаччину», - сказав він під час 4-ї щорічної конференції Інституту Адама Сміта «Український енергетичний форум» у Києві у вівторок.

За словами Чупруна, рамкові домовленості з німецькою RWE передбачають поставку в Україну до 10 млрд куб. м щорічно, а контракт на поточний рік - до 5 млрд куб. м з можливістю збільшення об'єму, передає «Інтерфакс-Україна».

Чупрун зазначив, що в даний час реверсні поставки газу здійснюються виключно через Польщу в обсязі 1,8 млн куб. м на добу.

Як повідомлялося, через небажання Росії переглядати цінові параметри газового контракту Україна оголосила курс на диверсифікацію енергопостачань і збільшення власного газовидобутку. Базовий сценарій проекту оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року передбачає зростання річного внутрішнього видобутку газу до цього року до 44,4 млрд куб. м і скорочення його імпорту до 5 млрд куб. м.

Україна у 2012 році скоротила імпорт природного газу на 26,5% (на 11 млрд 863,9 млн куб. м) порівняно з 2011 роком - до 32 млрд 939,3 млн куб. м. Практично весь цей обсяг газу імпортований з Росії НАК «Нафтогаз України» і підконтрольною Дмитру Фірташу OstChem Holding Limited (Кіпр).

«Нафтогаз України» імпортував торік 24,9 млрд куб. м російського газу за контрактом з «Газпромом» і 53 млн куб. м за реверсною схемою відповідно до контракту з RWE (Німеччина).

При цьому в грудні 2012 року «Нафтогаз України» імпортував природний газ з Німеччини за ціною $407,5 за 1 тис. куб. м, тоді як середня ціна російського природного газу, імпортованого в грудні 2012 року НАК і OstChem, склала $429,3 за 1 тис. куб. м.

Як раніше повідомляв ForUm, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна в першому кварталі 2013 року планує почати поставки газу з Європи через Угорщину і Словаччину.

Європейський Союз обіцяє Україні вирішити питання про диверсифікацію поставок природного газу, що вплине на ціну російського газу для України.

Нагадаємо, за словами заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадима Чупруна, Україна у 2013 році планує імпортувати за реверсною схемою з Європи 5 млрд куб. м газу і скоротити його закупівлі з Росії до 20 млрд куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

210