У січні 2013 року депозитна база банків (кошти підприємств і населення) зросла на 2,5% - до 580,8 млрд грн. При цьому балансова заборгованість за банківськими кредитами підприємств і населення за цей період збільшилася лише на 0,3% (до 773,0 млрд грн.), повідомляють в прес-службі Незалежної асоціації банків України.

Банки спрямовують нові депозити переважно на заміщення раніше притягнених більш дорогих ресурсів, а також формування «подушки безпеки», інвестуючи в державні папери і депозитні сертифікати НБУ.

Основну увагу банківський сектор сконцентрував на внутрішньому депозитному ринку, тоді як лише місяцем раніше банки активніше користувалися короткотерміновими позиками Національного банку України. У порівнянні з груднем минулого року, обсяг наданих банкам кредитів рефінансування на умовах овернайт і за допомогою тендерів зменшився у 12 разів і за підсумками січня 2013 р. склав 0,34 млрд. грн.

Обсяг надлишкової ліквідності, вилученої з банківської системи шляхом розміщення депозитних сертифікатів НБУ, у січні склав 15,07 млрд грн., а це 90% від річного показника за 2012 рік.

У першому місяці 2013 року відбулося зниження вартості ресурсів майже у всіх сегментах грошово-кредитного ринку: середня процентна ставка за строковими депозитами у національній валюті знизилася на 2,27 п.п. - до 12,61%; ставка за кредитами в національній валюті знизилася на 1,04 п.п. - до 16,51%; середньозважена ставка за міжбанківськими ресурсами в національній валюті в січні 2013 року склала 4,49% (проти 8,10% місяцем раніше).

Станом на 01.02.2012 р. обсяг коштів банків на коррахунках у НБУ збільшився на 13% - до 27,89 млрд грн. (Загальний обсяг коштів банків у НБУ зріс на 5,8% - до 35,72 млрд. грн.) Інвестиції банківської системи в ОВДП у січні збільшилися на 5,1% і на початок лютого склали 69,4 млрд. грн.

Усе це свідчить про наявність у банківській системі ресурсів для кредитування економіки. Однак кредитування як і раніше здійснюється в дуже скромних обсягах. Це пов'язано, перш за все, з дефіцитом платоспроможних позичальників і високим рівнем операційних ризиків, обумовлених, в тому числі, низьким рівнем захищеності кредиторів і недосконалістю судової системи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

439