Українські дипломати перевірять умови утримання інших усиновлених дітей в американській родині, де загинув хлопчик з України. Про це йдеться в коментарі Департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ України у зв'язку із заявою Посольства США щодо трагічної смерті усиновленого українського хлопчика в США.

«МЗС вітає реакцію американської сторони, оприлюднену в заяві Посольства США від 25 лютого 2013 р. про смерть неповнолітнього Ендрю Батлера», - йдеться в заяві.

Наразі Посольством України в США у взаємодії з Державним департаментом та іншими причетними органами забезпечується доступ наших дипломатів до двох інших усиновлених сім'єю Батлер дітей з метою перевірки умов їх проживання, додали в МЗС.

У Відомстві також заявили, що в контексті зазначеного випадку Міністерством закордонних справ України здійснюються відповідні заходи щодо вдосконалення нині існуючого механізму нагляду за усиновленими дітьми-громадянами України, які проживають за межами нашої держави.

«З метою забезпечення дотримання інтересів дитини очікуємо від усіх держав, де проживають усиновлені українські діти, встановлення дієвого контролю соціальних служб за умовами їх проживання і виховання, а також налагодження ефективної взаємодії з українською стороною в цій сфері», - підкреслили в МЗС.

За інформацією ЗМІ, 13-річний хлопчик Ендрю Артур Батлер був убитий вистрілом у голову 73-річним прийомним батьком у штаті Західна Вірджинія (США) в червні 2011 року.

За його словами, він хотів навчити підлітка поводженню зі зброєю.

У зв'язку з цим вони вийшли у двір будинку, під час установки мішені прийомний батько почув постріл ззаду і, вирішивши, що в нього стріляє син, вистрілив у підлітка.

Чоловік був засуджений за необережність. У родині Батлерів було ще двоє прийомних дітей.

Інформацію про вбивство усиновленого хлопчика повідомив у посольство Росії в США сусід, бо думав, що підліток з Росії.

Провівши перевірку, російське посольство встановило, що дитина, яка була усиновлена, родом з Донецька.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

325