Нерозуміння всіх варіантів розвитку подій навколо блокування трибуни Верховної Ради, і внаслідок чого - вимушений компроміс з Партією регіонів, став для лідера фракції УДАР Віталія Кличка політичним фіаско.

Про це заявив директор Інституту країн СНД, політолог Володимир Корнілов, передає «УНІАН».

«Кличко і його команда явно не прорахували всіх варіантів розвитку подій, не розуміли на початок акції, як з неї виходити, адже починати набагато простіше, ніж закінчувати. У ході розвитку акції до них нарешті дійшло, що, дотягнувши до 30 днів паралізованої Верховної Ради, вони нічого не отримують, а дають козирі не кому-небудь, а самому Януковичу», - вважає Корнілов.

Янукович у такій ситуації, на його думку, отримав би можливість маневру в політичних торгах, адже в будь-який час мав право розпустити парламент. Корнілов додає, що не обов'язково Глава держави скористався б цією можливістю, але позиції його значно зміцнилися б.

«Тому лідеру УДАРу довелося йти на компроміс з регіоналами, при цьому погоджуючись з їхнім варіантом вирішення питання персонального голосування. Це політичне фіаско», - зазначає експерт.

Нагадаємо, 22 лютого роботу почата друга сесія ВР 7-го скликання, яка мала відкритися ще 5 лютого. Роботу парламенту більше двох тижнів блокували депутати від опозиції, вимагаючи введення персонального голосування. У п'ятницю ВР прийняла зміни до закону про Регламент роботи парламенту, що стосуються особистого голосування депутатів. Також ВР ухвалила заяву на підтримку євроінтеграційних прагнень України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

347