Європейський Союз обіцяє Україні вирішити питання про диверсифікацію поставок природного газу, що вплине на ціну російського газу для України. Про це в інтерв'ю журналістам сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

Він пояснив, що мова йде про реверсивні поставки газу з Європи.

«У нас є повна домовленість, і є чіткий план, який ми виконаємо найближчим часом», - сказав Ставицький, додавши, що мова йде про країни, які знаходяться на західному кордоні України, в тому числі Словаччину, Угорщину, Польщу.

Він зауважив, що є технічні можливості поставок з Європи газу в обсязі 30 млрд кубів, що повністю задовольняє потреби України в імпортному газі. При цьому ціна такого газу буде відповідати ціні спотових ринків, передає «УНІАН».

Відповідаючи на запитання, коли така домовленість може бути реалізована, Ставицький сказав: «Найближчим часом».

Як раніше повідомляв ForUm, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна в першому кварталі 2013 року планує почати поставки газу з Європи через Угорщину та Словаччину.

Нагадаємо, за словами заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадима Чупруна, Україна у 2013 році планує імпортувати за реверсною схемою з Європи 5 млрд куб. м газу і скоротити його закупівлі з Росії до 20 млрд куб. м.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

169