Україна і Європейський Союз підписали сьомий спільний звіт про виконання Меморандуму про порозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі протягом 2012 року.

Підписання відбулося в рамках проведення в Брюсселі 16-го саміту Україна-ЄС.

Звіт підписали комісар ЄС з питань енергетики Гунтер Еттінгер і міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький, передає «УНІАН».

У сьомому спільному звіті наведені результати, досягнуті сторонами, починаючи з жовтня 2011 року до нинішнього часу.

Нагадаємо, Україна і ЄС підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в енергетичній галузі 1 грудня 2005 року.

Меморандум визначає, яким чином обидві сторони планують організувати спільну роботу зі зближення своїх енергетичних ринків.

Меморандум також визначає загальну стратегію поступової інтеграції енергетичного ринку України до енергетичного ринку ЄС і складається з «дорожніх карт», які охоплюють такі сфери: ядерна безпека, інтеграція ринків електроенергії та газу, безпека енергопостачання і транзиту вуглеводнів та вугільна галузь.

Починаючи з березня 2008 року меморандум також включає П'яту «дорожню карту», ​​яка має на меті посилення співробітництва у сфері енергоефективності та розвитку поновлюваних джерел енергії.

Як раніше повідомляв ForUm, сьогодні, 25 лютого в Брюсселі проходить черговий, XVI саміт Україна-Європейський Союз, на якому основним питанням стане обговорення перспективи підписання Угоди про асоціацію в поточному році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

241