Дамаск готовий до переговорів з опозицією, у тому числі з озброєною. Про це заявив сьогодні глава МЗС Сирії Валід Муаллем.

«Ми готові до діалогу з усіма, хто його хоче. Навіть з тими, хто має зброю в руках. Тому що ми впевнені, що реформи не прийдуть через кровопролиття, а тільки через діалог», - підкреслив він, передає «ИТАР-ТАСС».

Москва закликає Дамаск і надалі виступати за діалог з опозицією і не дати провокаціям запанувати. Про це заявив сьогодні глава МЗС РФ Сергій Лавров, відкриваючи переговори з сирійським колегою Валідом Муаллемом.

«У цих умовах неодноразово зростає необхідність для сирійського керівництва продовжувати послідовно виступати за початок діалогу, не дозволити провокаціям запанувати, - підкреслив Лавров. - Ніякої прийнятної альтернативи політичного врегулювання через узгодження всіх питань у рамках діалогу між урядом і опозицією не існує».

«Те, що відбувається в Сирії, це війна проти тероризму, - сказав Муаллем. - Одна із філій «Аль-Каїди» - «Джебхата-Нусра» здійснює головні воєнні дії, вони запросили бойовиків із 28 країн світу, у тому числі з Чечні».

Дамаск, запевнив Муаллем, залишається прихильний мирному розв’язанню конфлікту. «У цьому зв'язку була скликана урядова комісія на чолі з прем'єром, щоб вести переговори з опозицією і навіть з зовнішньою», - нагадав він. «Ми наполегливо будемо дотримуватися мирного курсу та продовжувати боротися проти тероризму», - додав глава сирійського дипвідомства. Він висловив подяку Росії за її позицію щодо Сирії. «Ми раді, що й інші наближаються до позиції Москви, тому що ця позиція наближає закінчення кризи у Сирії», - сказав міністр.

Як раніше повідомляв ForUm, Міністерство закордонних справ України заявляє про необхідність невідкладної консолідації зусиль усіх учасників процесу сирійського врегулювання, спрямованих на якнайшвидше вирішення глибокої внутрішньої кризи в Сирії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

292