Президент Афганістану Хамід Карзай зажадав виведення сил американського спецназу із центральної провінції Вардак, яка становить велике стратегічне значення для контингенту США. Про це передала сьогодні британська мовна корпорація «ВВС».

Афганський лідер встановив двотижневий термін виведення американських військовослужбовців із провінції Вардак через звинувачення у зникненнях людей і застосування тортур. Як уточнюється, йдеться про дії афганців, які розглядаються, «як частина спеціальних сил США», передає «ИТАР-ТАСС».

«Є деякі особи, афганці, які працюють у цих осередках, цих (американських) групах спеціального призначення у провінції Вардак, - заявив офіційний представник президента Афганістану Аймаль Файзі на прес-конференції. - Вони - частина спецназу США».

Провінція Вардак розглядається як ключовий плацдарм для прихильників руху «Талібан» для здійснення вилазок у столиці Афганістану Кабулі.

У минулий понеділок Карзай видав указ, що забороняє афганським силам під час проведення операцій у житлових районах країни запитувати повітряну підтримку Міжнародних сил зі сприяння безпеці (МССБ) для нанесення авіаударів. Заборона послідувала після загибелі під час одного із таких авіанальотів 10 мирних жителів, у тому числі п'ятьох дітей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

345