Вперше за роки незалежності українські аграрії на початок посівної кампанії забезпечені мінеральними добривами на 90% від потреби, повідомили у прес-службі Міністерства аграрної політики і продовольства.

Так, на сьогодні сільгоспвиробники вже накопичили 859 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив, що на 23% більше аналогічного періоду минулого року. У низці областей до весняної посівної необхідну кількість добрив вже повністю накопичено.

У цьому році в Україні вперше за роки незалежності на початок посівної кампанії вже сформовано 90% запасів необхідних мінеральних добрив. Зокрема, зараз аграрії накопичили 859 тис. тонн поживних речовин мінеральних добрив, що на 23% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У тому числі вже закуплено 92% азотних добрив, тобто 614 тис. тонн.

«На сьогодні такі області, як Запорізька, Полтавська, Тернопільська і Харківська, повністю забезпечені розрахованими до необхідності мінеральними добривами. І це є вагомим результатом на період початку весняно-польових робіт, що, у свою чергу, сприятиме підвищенню врожайності», - зазначив профільний міністр Микола Присяжнюк.

Він додав, що найбільше планують внести добрив на гектар аграрії Тернопільської - 76 кілограмів, Івано-Франківської - 74 кілограми, і Житомирщини - 62 кілограми.

Нагадаємо, що на сьогодні із близько 8 мільйонів гектарів сходів озимих зернових у доброму та задовільному стані перебувають 7,2 мільйона (91,5%), у слабкому та зрідженому - 0,7 мільйона (8,5%).

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

197