Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу заявляє, що майбутній саміт Україна-ЄС буде використаний для відновлення зобов'язань сторін порядку денного політичної асоціації та економічної інтеграції.

Таку заяву Баррозу зробив у п'ятницю у Брюсселі напередодні саміту, який відбудеться у понеділок, 25 лютого, повідомляє Європейська комісія.

«Україна для нас важливий партнер. Наші відносини - широкі, і наша спільна мета - політична асоціація та економічна інтеграція України з ЄС. План для подальшого розвитку наших відносин - Угода про асоціацію і глибока всеохоплююча зона вільної торгівлі - попереду нас, і критерії для підписання чітко визначені. Рішучі дії і конкретні реформи в Україні, які консолідують Угоду про асоціацію, необхідні. Ми використовуємо майбутній саміт, щоб відновити наші зобов'язання для цього порядку денного», - заявив він.

У свою чергу, президент Ради ЄС Херман ван Ромпей вважає, що у сторін «зараз є історична можливість, яка дозволить зробити прорив у наших відносинах за допомогою підписання у листопаді угоди про асоціацію».

У цьому зв'язку він нагадав, що підписання відбудеться, якщо Україна «може зробити рішучі дії і зробить відчутний прогрес у трьох сферах, які викликають занепокоєння у ЄС».

Він нагадав, що цими сферами є виборче законодавство, використання вибіркового правосуддя і проведення реформ, позначених у порядку денному асоціації.

«Основна частина саміту буде сфокусована на необхідних кроках, щоб «створити правильні політичні умови». «Я сподіваюся, що саміт підтвердить наші чіткі цього зобов'язання», - заявив президент Ради ЄС.

Як раніше повідомляв ForUm, саміт Україна - ЄС відбудеться 25 лютого 2013 року у Брюсселі.

Європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що існує реальна можливість підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у листопаді цього року.

Нагадаємо, Україна і ЄС розпочали переговори щодо Угоди про асоціацію в 2007 році і завершили їх у грудні 2011 року. 30 березня 2012 року Угода була парафована сторонами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

257