Упродовж 2012 року між Україною і Францією значно зріс торговельний оборот.

Про це вчора у Франції у ході зустрічі з міністром сільського господарства, харчової промисловості та лісового господарства Франції Стефаном Ле Фолем заявив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

Так, у 2012 році, порівняно з попереднім роком, він збільшився на 167,09 мільйона доларів і склав 485,054 мільйона доларів. Зокрема, значно зріс експорт української соняшникової олії і зернових, повідомили у прес-службі відомства.

Присяжнюк нагадав, що між Україною і Французькою Республікою ведеться активна співпраця у галузі тваринництва, рослинництва, зокрема, насінництва, ветеринарної медицини та аграрної освіти.

Так, Україна у галузі рослинництва співпрацює згідно з чинними Насіннєвими схемами сортової сертифікації у рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Крім того, в Україні у серпні 2012 року розпочав свою роботу проект технічної допомоги Twinning «Надання допомоги Україні у приведенні законодавства у сфері фітосанітарії та адміністративних засад у відповідність до Європейських стандартів».

Присяжнюк підкреслив зацікавленість держави у сприянні французьким компаніям, що працюють в Україні, та наголосив на перспективності інвестицій в український аграрний сектор.

Ле Фоль, у свою чергу, висловив задоволення нинішнім рівнем розвитку двостороннього співробітництва, одночасно зауваживши, що співпраця буде і надалі поглиблюватися.

У ході зустрічі міністри домовилися щодо проведення восени засідання українсько-французької робочої групи з питань сільського господарства.

Крім того, Ле Фоль підтримав пропозицію Присяжнюка опрацювати питання щодо створення об'єднання країн-учасниць світового зернового ринку. Це дасть можливість формувати цінову політику на зернові та підтримувати баланси зерна.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222
Туфли осень-зима Everest