У п'ятницю, 22 лютого, помер відомий український письменник, автор знаменитої пісні «Чорнобривці» Микола Сингаївський.
Сингаївський помер на 77-му році життя після тривалої хвороби.
 

Письменник народився 12 листопада 1936 року на Поліссі, у невеличкому селі Шатрище Коростенського району Житомирської області. Навчаючись у Київському університеті, позаштатно працював у редакціях різних газет. Після закінчення вузу працював завідувачем відділу поезії «Літературної України», заступником директора Бюро пропаганди художньої літератури Спілки письменників України, завідуючим відділом літератури та мистецтва журналу «Ранок». Упродовж багатьох років був головним редактором журналу «Піонерія».

Перші твори Сингаївського друкувалися у районній газеті «Радянське Полісся» та в обласній «Радянська Житомирщина». Пізніше у газеті з'явилася добірка віршів з напутнім словом Максима Рильського.

У 1958 році побачив світ перший збірник для дітей «Жива криничка».

Сингаївський написав більше сорока книг – поетичних і прозових, із них половина – для дітей.

За книги «Вогневиця» і «Поступ» Сингаївський удостоєний звання лауреата Республіканської комсомольської премії імені М.Островського.

Багато мелодій, написаних композиторами на вірші поета, отримали надзвичайну популярність: «Чорнобривці», «Безсмертник», «Полісяночка», «В краю дитинства», «Сонце в долонях», «Розляглося наше поле» та ін.

За матеріалами «УНІАН», «Українська літературна газета»


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

419