Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час брифінгу, присвяченого висновкам української комісії про стан здоров'я Юлії Тимошенко, повідомила, що спільне обстеження пацієнтки німецькими і українськими фахівцями може початися 25 лютого.

«Щодо участі наших представників у комісійному огляді, то з понеділка (25 лютого. - Ред.) можемо забезпечити таку роботу, перебування наших фахівців у Харкові для того, щоб вони змогли спілкуватися з медиками із Німеччини. Я тут не бачу жодних перешкод», - сказала Богатирьова, відповідаючи на запитання журналістів, що стосується можливого прибуття 23-24 лютого представників німецької клініки «Шаріте» і обстеження ними Тимошенко, повідомляє «УНН».

Нагадаємо, востаннє представники клініки «Шаріте» були в Україні у середині грудня минулого року. Після цього їхні візити неодноразово анонсувалися представниками Тимошенко, зокрема, адвокатом Сергієм Власенком, але так і не відбулися.

Як повідомлялося, комісія з обстеження стану здоров'я екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, створена Міністерством охорони здоров'я України, дійшла висновку, що ув’язнена не вимагає подальшого лікування та реабілітаційних заходів у стаціонарі.

За період понад дев'ятимісячного перебування у лікарні пацієнтка Тимошенко отримала значну кількість фізіотерапевтичних процедур. На думку членів комісії, значна кількість фізіотерапевтичних процедур, які вже отримала Тимошенко, не відповідає жодній практиці і стандартам, притому, що наслідки такої кількості зазначених процедур можуть мати і зворотний ефект.

Крім того, відповідно до Міжнародних рекомендацій та національних протоколів надання медичної допомоги, всі можливі терміни проведення реабілітаційних заходів вже давно вичерпані.

«Враховуючи вищезазначене, а також позитивні досягнення реабілітаційного курсу, які неодноразово були визначені і українськими, і німецькими лікарями, комісія МОЗ дійшла висновку про те, що пацієнтка Тимошенко не потребує подальшого лікування та реабілітаційних заходів у стаціонарі», - йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ України.

Представники харківського медичного співтовариства висловили стурбованість, адже рекомендації німецьких фахівців, які керують процесом реабілітації, практично вичерпали себе, а тому вони звернулися до іноземних фахівців прибути в Україну, а також висловили сподівання, що до реабілітації Тимошенко допустять вітчизняних фахівців. Цю заяву медики оприлюднили ще 6 лютого.

Нагадаємо, екс-прем'єр Юлія Тимошенко відбуває семирічний термін у Качанівській колонії у Харкові за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією. З 9 травня вона лікує грижу хребта у ЦКБ «Укрзалізниці». Лікують Тимошенко фахівці німецької клініки «Charité», які приїжджають до неї по черзі, проте останній візит був у листопаді минулого року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

391