Україна не бачить ефекту від входження до Європейської енергетичної співдружності. Про це Президент України Віктор Янукович заявив на прес-конференції в рамках проекту «Діалог з країною».

«Коли ми вступали в Європейське енергетичне співтовариство, ми розраховували, що це буде така велика родина, в якій будуть загальні правила. Кожен знайде своє місце, тобто справедливі відносини будуть розширюватися, і цей європейський енергетичний ринок теж буде справедливим. Що ж Україна отримала? Я не кажу про Північний потік, він почав будуватися тоді, коли ще не було Енергетичного співтовариства. Але він вже побудований. Ми втратили там певні обсяги прокачування», - зазначив він.

Президент нагадав, що коли почалися розмови щодо Південного потоку, Україна попереджала і просила, щоб були враховані інтереси всіх членів співдружності. «Нас начебто чули, начебто погоджувалися з нами, але, врешті-решт, погодили його будівництво без участі і точки зору України. І він, як нам відомо, почав будуватися. І якщо він почав будуватися, то він буде побудований. І ми знову втратимо обсяги прокачування. Тобто порушуються інтереси України. Тоді виникає питання: а навіщо нам бути в цій співдружності? Я скажу так, що ми значно загострили це питання. Ми звернули увагу європейського співтовариства на те, що ми як члени цієї співдружності дуже незадоволені ставленням до України», - заявив Янукович.

Він також додав, що, незважаючи на входження в енергетичне співтовариство, Україну ніхто не підтримує у веденні переговорів з Росією.

«Коли Росія пред'явила нам рахунок на 7 млрд штрафних санкцій за недобір газу, ніхто не відреагував. Тиша. Дивилися й думали, що «наша хата скраю». Чому я і змушений був висловитися в такій різкій формі. Тому-то ми знову наодинці. Так, ми відмовили у сплаті цих штрафних санкцій. Зараз ми ведемо переговори, але ми знову ведемо їх наодинці. Поки ми не бачимо того ефекту від вступу в цю співдружність, на який ми розраховували. Його просто немає. Ніякого. Йдуть розмови, а після розмов немає ніяких дій. Я вважаю, що цей діалог, який ми започаткували, погано, що ми почали його через ЗМІ, але ми були змушені це зробити. Я сподіваюся, що він призведе до того, що нам необхідно буде приймати якесь рішення. Яким воно буде, ми побачимо найближчим часом», - зазначив він.

Президент додав, що Україна три роки поспіль перебуває в дуже складному становищі. «Той контракт, який у нас сьогодні є щодо поставки газу - несправедливий і з точки зору в цілому, і з точки зору штрафних санкцій: 300% за недобір газу, і з точки зору транспортування. Сьогодні середня ціна транспортування в Європі становить до 4 доларів. А у нас ціна тільки близько 3 доларів. А у 2012 взагалі була 1,7 доларів», - підкреслив Янукович.

Як повідомляв ForUm, ВАТ «Газпром» заявляє про відсутність яких-небудь підстав для зниження для НАК «Нафтогаз України» закупівель природного газу в 2012 і 2013 роках в обсягах менших, ніж це передбачено газовими контрактами 2009 року, в зв'язку з чим «Нафтогазу» у січні був виставлений рахунок на $7,09 млрд за недобір 16,7 млрд куб. м.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна вважає спірним виставлений «Газпромом» рахунок за газ на 7 мільярдів доларів і готова вести переговори.
26 січня «Нафтогаз України» підтвердив, що «Газпром» виставив рахунок на 7 млрд доларів за газ, який Україна не купувала у 2012 році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

262