Уперше за роки незалежності українські аграрії на початок посівної кампанії забезпечені мінеральними добривами на 90% від потреби. Так, на сьогодні сільгоспвиробники вже накопичили 859 тисяч тонн поживних речовин мінеральних добрив, що на 23% більше за аналогічний період минулого року. У деяких областях до весняної посівної необхідну кількість добрив вже повністю накопичено, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Цього року в Україні вперше за роки незалежності на початок посівної кампанії вже сформовано 90% запасів необхідних мінеральних добрив. Зокрема, зараз аграрії накопичили 859 тисяч тонн поживних речовин мінеральних добрив, що на 23% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У тому числі вже закуплено 92% азотних добрив, тобто 614 тисяч тонн.

«На сьогодні такі області як Запорізька, Полтавська, Тернопільська і Харківська повністю забезпечені мінеральними добривами. І це є вагомим результатом на період початку весняно-польових робіт, що, в свою чергу, сприятиме підвищенню врожайності», - зазначив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Він додав, що найбільше добрив на гектар планують внести аграрії Тернопільської - 76 кілограмів, Івано-Франківської - 74 кілограми, і Житомирської - 62 кілограми.

Нагадаємо, що на сьогодні із близько 8 мільйонів гектарів сходів озимих зернових у хорошому та задовільному стані знаходяться 7,2 млн (91,5%), в слабкому та зрідженому - 0,7 млн (8,5%).


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

161