Подвійне громадянство - це додаткова можливість для людини вільно їздити по світу. Про це в коментарі кореспонденту ForUm'у заявив політолог, директор Київського центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський.

«До пропозиції дозволити українцям друге громадянство я ставлюся позитивно. Вся критика, яка звучить щодо даного питання, необґрунтована, і ось чому. Що таке друге громадянство? Це просто додаткова можливість для людини їздити вільно по світу. Наприклад, мешканець Закарпаття має угорський паспорт. А оскільки ця країна входить до ЄС, він отримує можливість їздити по Європі без віз», - зазначив він.

На думку експерта, це зовсім не означає, що Держава Україна зважатиме на те, що у якогось громадянина Н. є паспорт іншої країни. «Відмовився він від українського громадянства? Ні. Значить, по всіх українських законах така людина повинна відповідати. І в армії служити, і податки платити і т.д. Тобто Україна в такому випадку жодним чином не буде ущемлена. Проблема може виникнути лише в тому випадку, коли йдуть військові дії. І людина, що має два громадянства, може виявитися нелояльною до України. Але ми що, воювати з кимось зібралися?», - сказав Погребинський.

При цьому він підкреслив, що навіть якщо цей законопроект не приймуть, то все одно дискусії на цю тему корисні. «Це згуртовує суспільство і депутатів, які змушені поцікавитися, як йдуть справи в інших країнах», - заявив політолог.

У свою чергу політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач наголосив, що Конституція України не передбачає подвійного громадянства, і в цьому сенсі цей законопроект виглядає трохи дивно.

«Що стосується інституту подвійного громадянства, то в світі він досить поширений. Але для України все таки найбільш прийнятний варіант єдиного громадянства. Наша країна ще не стала повністю консолідованою і не позбулася від якихось зовнішніх впливів і загроз. У тому числі з боку Росії, яка в даний момент поставила собі стратегічну мету - повернути Україну в сферу свого впливу. До речі, днями там була опублікована нова Концепція зовнішньої політики РФ, в якій йдеться про реінтеграцію на території СНД. Усе це може становити загрозу для нашої державності», - підсумував експерт.

Як повідомляв ForUm, у Верховній Раді зареєстрований законопроект, яким пропонується дозволити громадянам України зберігати паспорт рідної країни при отриманні іноземного громадянства.

Українці, які візьмуть польське громадянство, повинні будуть відмовитися від українського.

Нагадаємо, Польща дозволила подвійне громадянство і спростила надання його іноземцям, серед яких в країні найбільше проживає українців.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

286