З метою маніпулювання громадською думкою захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко направляє в прокуратуру свідомо необґрунтовані клопотання, а обґрунтовані відмови в цих клопотаннях потім навмисно спотворює і подає в засобах масової інформації, як нібито незаконні дії з боку органів прокуратури.

Про це йдеться в повідомленні відділу по зв'язках із засобами масової інформації
Генеральної прокуратури України.

Останніми з таких є низка клопотань захисника Тимошенко Олександра Плахотнюка, спрямовані на адресу слідчого ГПУ з вимогою звернутися до суду з клопотанням про винесення постанови про допит у судовому засіданні в порядку ст. 225 КПК України за місцем розташування суду за участю сторін обвинувачення і захисту в процесуальному статусі свідків, зокрема, Олександри Кужель, Сергія Тарути та ін.


«Викликає сумнів, що професійний захисник не знає вимог ст. 225 КПК, яка передбачає, що в цьому випадку зацікавлена ​​сторона кримінального провадження має право безпосередньо звернутися до слідчого судді, а не до слідчого прокуратури з таким клопотанням про допит», - йдеться в повідомленні.

Очевидно, що метою спрямування таких клопотань є отримання відмови з роз'ясненням закону для того, щоб у черговий перекручено витлумачити його в публічних заявах та безпідставно звинуватити органи прокуратури в небажанні проводити слідчі і процесуальні дії, що насправді не відповідає дійсності.

«Подібні маніпуляції в середовищі юристів завжди вважалися негідними», - підкреслили в ГПУ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

264