Група фахівців Всесвітнього банку, яка перевіряла виконання заходів у рамках Проекту видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості та створення системи кадастру, завершила свій візит в України 20 лютого 2013 року, повідомили в прес-службі банку.

Зокрема, група фахівців даного банку підготувала попередню оцінку, згідно з якою всі передбачені проектом завдання повинні бути виконані до закриття проекту 30 квітня 2013 р., у тому числі впровадження електронного кадастру.

Місія зазначила, що подальші перевірки незалежною фірмою з технічної оцінки буде завершена в найближчі тижні.

Проект видачі державних актів на право власності на землю в сільській місцевості набув чинності 30 липня 2004 року і завершиться 30 квітня 2013 року. Сума позики становить 89,7 мільйона доларів США, з цієї суми на сьогоднішній день освоєно 74,3 мільйона доларів США.

Мета проекту - надати допомогу Україні в: приватизації земель державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій шляхом передачі працівникам цих підприємств, установ і організацій, а також пенсіонерам з їх числа з визначенням кожному з них земельної частки (паю); відведення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю, а також у створенні електронного земельного кадастру.

Основні досягнення проекту стосуються області видачі державних актів на право власності на землю, картографії та впровадження електронного земельного кадастру.

У рамках проекту здійснювалося безпосереднє фінансування видачі державних актів на право власності на землю для більше 700 тис. земельних ділянок. Аерофотозйомки, підготовка ортофотокарт та індексних кадастрових карт проведені по всій території України.

Таким чином, була підготовлена ​​найбільша в Європі кадастрова карта. Відповідно до Проекту проведено сканування та індексацію 16,7 мільйона записів про власність.

Також розроблена і встановлена по всій країні автоматизована кадастрова інформаційна система, яка введена в дію у січні 2013 року.

592 місцеві та обласні управління тепер мають у своєму розпорядженні ресурси, необхідні для надання швидких і точних відповідей на запити про місцезнаходження та особливості земельних ділянок, а також для запобігання та вирішення позовів щодо одних і тих же ділянок.

Електронна кадастрова система забезпечує доступ до інформації про кадастрові карти в режимі «онлайн» і дає можливість користувачам знаходити помилки в інформації.

Проект підтримав підготовку понад 1900 службовців, які працюватимуть з електронною кадастровою системою. Група фахівців Всесвітнього банку зазначила, що наполеглива робота Державного агентства земельних ресурсів України мала вирішальне значення для досягнення цілей проекту.

Директор Всесвітнього банку у справах України, Білорусі та Молдови пан Чімяо Фан зазначив: «Електронний кадастр є досить важливим для звичайних громадян, адже вони можуть зареєструвати земельну ділянку набагато швидше і з меншими витратами. Це збільшує прозорість і безпеку».

Як і з будь-якою новою системою, технічні помилки неминучі, але існує програма для систематичного виявлення помилок і їх виправлення. Група фахівців Всесвітнього банку підкреслила, що в земельному секторі все ще залишається багато серйозних викликів. Фахівці пояснили, що хоча в рамках проекту пророблена досить важлива технічна робота, яка заклала основи для подальшої діяльності, загальний комплекс питань у галузі земельної політики й надалі породжує виклики, які стримують розвиток сільського господарства, сільської та міської місцевості.

Група фахівців Всесвітнього банку зазначила, що тривала невизначеність щодо політики продажу сільськогосподарських земель і відсутність повної інвентаризації державних землеволодінь є прикладами тих напрямів, де подальше реформування політики в земельному секторі може принести значні економічні та соціальні вигоди, в тому числі поліпшення умов залучення інвестицій в Україну.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

204