Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, готова до діалогу і співпраці зі страховим ринком. Про це під час IX Міжнародної Карпатської страхової конференції заявив голова комісії Андрій Стасевський.

Чиновник підкреслив, що зараз в роботі регулятора три вектори направлені на розвиток ринку страхування.

По-перше, за словами Стасевського, це прийняття стратегічних законодавчих актів щодо розвитку державного регулювання, а саме: участь у розробці проекту Закону «Про страхування» в новій редакції», який був прийнятий Верховною Радою України VI скликання 22 травня 2012 р. в першому читанні і зареєстрований у Верховній Раді України VII скликання 12 грудня за №965.

На думку глави регулятора, ухвалення цього закону дозволить: підвищити рівень захисту прав споживачів страхових послуг; удосконалити моніторинг діяльності страховиків і посилити контроль за їх платоспроможністю і фінансовою стійкістю; запровадити європейські стандарти класифікації ризиків у страхуванні; удосконалити порядок ліцензування страховиків; підвищити вимоги до формування статутного капіталу; запровадити міжнародні норм корпоративного управління та пруденційного нагляду; розвивати довгострокове страхування життя.

По-друге, забезпечення єдиного підходу до розкриття інформації страховиків відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності. Створена Консультаційно-експертна рада з впровадження міжнародних стандартів фінансової звітності, а також ведеться робота з інформування страховиків про аспекти переходу на ці стандарти.

І, по-третє, - це захист майнових прав споживачів страхових послуг. Нацкомфінпослуг розроблено і винесено на розгляд Кабінету Міністрів України проект Закону України «Про Фонд гарантування страхових виплат за договорами страхування життя», він прийнятий на засіданні Уряду 6 лютого 2013 р. і буде поданий на розгляд Верховної Ради України.

«Давайте об'єднаємо наші зусилля і забезпечимо подальший розвиток страхування в Україні», - підсумував Стасевський.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

217