Комісар ЄС з питань енергетики Гунтер Еттінгер сподівається, що рішення з питань фінансування модернізації української газотранспортної системи буде схвалено до кінця року.

Комісар зазначив, що обговорення цього питання триває вже досить давно.

«Ми повинні вирішити, яку роль українська газотранспортна система повинна грати в коротко-, середньо- і довгостроковій перспективі. Мова йде або про 120 млрд кубометрів, або про 80-60, або нуль, і кінець системи», - сказав Еттінгер.

Він зазначив, що на сьогоднішній день у Комісії вже є хороші дослідження щодо того, які інвестиції потрібні для модернізації української газотранспортної системи, а представники Комісії знаходяться в постійному контакті з експертами Європейського інвестиційного банку і Європейського банку реконструкції та розвитку, передає «УНІАН».

«Вони близькі до схвалення інвестиційних рішень, рішень щодо спільного фінансування, і покрокових інвестицій», - сказав комісар.

«І переговори між російськими партнерами - «Газпромом» - і українським урядом також повинні прийти до вирішення наступного місяця щодо того, двостороннім чи тристороннім цей консорціум повинен бути. Так що це дуже цікавий процес. Ми можемо зробити певні пропозиції, і ми сподіваємося, що рішення будуть до кінця цього року», - зазначив Еттінгер.

Як раніше повідомляв ForUm, директор нафтової, газової, торф'яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості Костянтин Бородін заявив, що створення газотранспортного консорціуму з Росією залежатиме від обсягів транзиту, запропонованого російською стороною.

Голова представництва України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв заявив, що Європейський Союз зацікавлений у створенні тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою за участю України, ЄС і Росії.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

167