Переведення стрілок годинника може мати негативні наслідки для здоров'я людини. Про це в коментарі кореспондентові ForUm'у заявив директор Інституту медицини праці Академії медичних наук України Юрій Кундієв.

«Якщо логічно розсудити, то штучно створювати час, двічі на рік, переводячи годинник, не варто. Тварини, рослини і люди завжди орієнтувалися по сонцю. І виробився своєрідний часовий стереотип. Переведення годинників - це, за Павловим, ломка такого стереотипу зі всіма наслідками, що виникають, для здоров'я людини», - зазначив він.

На думку експерта, навіть якщо ця ломка триває недовго, всього декілька діб - все одно вона негативна. «В особливо чутливих людей можуть навіть з'явитися симптоми такого захворювання, як десинхроноз. Це професійна хвороба моряків, водіїв-далекобійників, мандрівників. Її симптоми - порушення сну, підвищена стомлюваність, дратівливість, неуважність, ослаблення творчого мислення, зміна настрою від апатії до різкого пожвавлення, шлунково-кишковий дискомфорт, відсутність апетиту, головний біль, почастішання серцебиття, болі в серці, зниження потенції у чоловіків і фригідність у жінок», - заявив Кундієв.

Також медик вважає, що одного указу глави держави, як це було зроблено в Росії, все таки замало, щоб вирішити таке важливе питання в житті суспільства. «Необхідні наукові обґрунтування», - підкреслив він.

У свою чергу педіатр Ганна Горбань впевнена, що в період переведення часу спостерігатиметься підвищення рівня захворюваності громадян.

«Можу сказати щодо свого здоров'я, яке мало чим відрізняється від більшості інших людей. Я це (переведення часу. - Ред.) дуже важко переношу. Щоразу з жахом чекаю цього періоду. У людини є поняття біологічного годинника і біологічного ритму. І щоразу рухи в цьому біоритмі дуже складні», - зазначила вона.

За словами медика, якщо подивитися на статистику, то, швидше за все, в період переведення часу і захворюваність буде вищою. «Ясна річ, що хворітимуть не грипом, а серцево-судинними захворюваннями», - підсумувала Горбань.

Як раніше повідомляв ForUm, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує відмовитися від переведення годинників на «літній» і «зимовий» час.

У Росії перехід з літнього на зимовий час був скасований у 2011 році.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

290