Перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко наголошує, що вирішити питання про можливу організацію об'єднаного чемпіонату з футболу між клубами Росії та України неможливе без схвалення ФІФА та УЄФА, а самі клуби не можуть вступати ні в які об'єднання без згоди відповідних футбольних інстанцій.

«Я хочу сказати, що без УЄФА і ФІФА, без розгляду цими організаціями питання про чемпіонат ніякого розвитку не буде. А ФІФА й УЄФА не листується з будь-якими об'єднаннями, в тому числі, на мій погляд, незаконними. Тому, якщо національна Федерація Росії звернеться в УЄФА і ФІФА, якщо ФФУ звернеться в УЄФА і ФІФА, тільки після цього може бути розпочато процес розгляду цієї ідеї», - сказав він в інтерв'ю телеканалу «Футбол» у вівторок.

Стороженко нагадав, що УЄФА і ФІФА вустами своїх керівників висловили своє ставлення до даного питання і, на його думку, організаторам турніру треба спочатку запитати, остаточна їхня позиція чи ні. «Такими сумами нікого налякати неможливо. До речі, фінансування з одного джерела 16-ти клубів і є грубе порушення того самого фінансового фейр-плей. Тому, якщо починати щось з порушень, то це до порушень і призведе. Тому що, як корабель ти назвеш, так він і попливе з», - зазначив він, передає «Інтерфакс-Україна».

Перший віце-президент ФФУ заявив, що ні федерація, ні українська прем'єр-ліга не отримували ніяких офіційних документів, запрошень чи пояснень з питання створення об'єднаного чемпіонату. «Тому ми знаходимося повністю в руслі статутних рішень, які викладені Блаттером і знаходяться в статутах ФІФА та УЄФА і, до речі, ФФУ. Є офіційна заява Федерації футболу України від 13 лютого, де чітко і ясно сказано, що це неможливо. І, до речі, кожен клуб Прем'єр-ліги підписав меморандум, згідно з яким він повністю визнає статут ФФУ, ФІФА та УЄФА, їхні директиви і вимоги. Після цього говорити про цю ідею просто немає сенсу. Президент Федерації футболу України Анатолій Коньков чітко сказав, що федерація проти руйнування піраміди світового футболу», - сказав він.

Стороженко лише гіпотетично припустив, що якщо ФІФА піде на порушення власного статуту або УЄФА внесе зміни до свого статуту і скаже, що ФФУ та Російському футбольному союзу треба теж вносити зміни до свого статуту, тільки тоді це питання може розглядатися. «Я порахував, що для того, щоб сказати про такий чемпіонат, Федерації футболу України необхідно внести майже 14 змін у власний статут. Це неможливо», - вважає він.

Представник ФФУ також вказав на те, що клуби не можуть самі вирішувати, виступати в якомусь об'єднанні чи не виступати. «Тому що важлива національна приналежність чемпіонату - до речі, про що говорив Блаттер. Тільки в державних національних територіальних одиницях може відбуватися професійний чемпіонат. Тому коли президенти клубів говорять, що ми туди підемо... Говорити можна все, але є зобов'язання, в тому числі, підписані керівниками цих клубів, про те, що тільки в національному чемпіонаті вони можуть виступати. І поки позиція ФФУ проти руйнування піраміди футболу, яка існує в світі, то якщо будуть такі клуби, які будуть вести сепаратні переговори, або порушують статус Федерації футболу України, тоді виникнуть підстави для застосування санкцій. Тому Федерація футболу України - я навіть не допускаю, що таке станеться - але може застосувати через свої органи футбольного правосуддя, або навіть Спортивний арбітражний суд у Лозанні, дуже жорстокі санкції», - пояснив він.

Як раніше повідомляв ForUm, президент ФІФА Йозеф Блаттер заявив, що Міжнародна федерація футбольних асоціацій ніколи не підтримає ідею про організацію чемпіонату СНД.

Президент Федерації футболу України Анатолій Коньков проти ідеї проведення об'єднаного чемпіонату СНД з футбол у.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

363