Національний банк України у своєму листі до Міністерства доходів і зборів України від 31 січня роз'яснив порядок переміщення громадянами банківських металів через кордон України.
Як сказано в листі НБУ, необхідність роз'яснення обумовлена ​​скаргами громадян на «неправильне тлумачення» митними органами положень Інструкції №148 (Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України).

У НБУ зазначають, що згідно з вищевказаною інструкцією, фізична особа (резидент і нерезидент) має право ввозити в Україну та вивозити за її межі банківські метали вагою не більше 500 г у вигляді зливків і монет за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

При цьому фізособи мають право вивозити за межі України банківські метали вагою понад 500 г у вигляді зливків і монет на підставі відповідної індивідуальної ліцензії та за умови письмового декларування митним органам, повідомляє «УНІАН».

Нацбанк повідомляє, що відповідно до Інструкції №148 до банківських металів віднесені золото, срібло, платина, метали платинової групи, доведені (афіновані) до найвищих проб відповідно до світових стандартів у зливках і порошках, що мають сертифікат якості, а також монети, вироблені з дорогоцінних металів з пробами для вітчизняних монет не нижче: для золота - 995, для срібла - 999, для платини і паладію - 999,5 і в іноземних монетах з дорогоцінних металів з пробами не нижче: для золота - 900, для срібла - 925, для платини та паладію - 999.

«Таким чином, всі монети України з вищезазначеними пробами, ті, які не є засобом платежу, так і випущені в обіг, і є засобом платежу на території України, віднесені справжнім нормативно-правовим документом до банківських металів», - йдеться в листі НБУ.

У той же час Нацбанк зазначає, що монети України із дорогоцінних металів, що мають низькі проби, вивозяться за межі України і ввозяться на її територію на загальних підставах, а саме відповідно до порядку переміщення готівки через митний кордон України.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

238