У березні Україна знову повинна перейти на літній час. Але в останні кілька років необхідність сезонного переведення годинників (у ніч на останню неділю березня і жовтня) в країні активно дискутується і спростовується. Так, 20 вересня 2011 р. Верховна Рада вже скасувала перехід на зимовий час, але незабаром (18 жовтня) скасувала своє рішення. На початку 2012 р.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі подало до Верховної Ради законопроект №10125, де знову запропонувало навесні востаннє перейти на літній час і до зимового більше не повертатися. На початку цього року Мінекономрозвитку повернулося до даного питання і пропонує винести його на розгляд парламенту.

Через невизначеність з переходом на сезонний час в Україні нещодавно Росія і Білорусь призупиняли продаж залізничних квитків на потяги, що йдуть в нашу країну, тому щороку під час переведення стрілок узгоджується новий графік руху, в тому числі і на ніч самого зсуву часу. На даний момент продаж квитків відновлено.

Цікаво, що вперше в світі стрілку годинника перевела Великобританія - у 1908 р., обґрунтувавши це завданням економії і більш раціональним розподілом електроенергії протягом доби. Сьогодні сезонний час використовується майже у 80 країнах, включаючи всю Європу (крім Ісландії), Марокко, Туреччину, Іран, Азербайджан, Лівію, Сирію, Ліван, Ізраїль з Палестиною та ін. У свою чергу США, Канада, Мексика та деякі інші держави застосовують перехід на літній час не по всій території, а лише в деяких регіонах. Вчені зазначають, що в широтах, які близькі до екватора, різниця між тривалістю дня влітку і взимку несуттєва. На екваторі день і ніч весь рік тривають по 12 годин. При наближенні ж до Північного або Південного полюса різниця зростає і стає об'єктивним приводом для введення сезонних переходів. Слід зауважити, що у переведенні стрілок є альтернатива, якої дотримуються деякі країни, що відмовилися від нього: це зрушення режиму роботи на підприємствах у зворотний бік (тобто влітку робота починається раніше, взимку пізніше, і в залежності від складності роботи - не тільки на 1 годину). Так, у Японії в деяких відповідальних випадках робочий день починається тільки через 2 години після сходу сонця.

Причому в різних країнах триває жвава боротьба за збереження або скасування літнього часу. Найчастіше за перше ратують енергетики, виробники спортивного інвентарю та мережі роздрібної торгівлі, за скасування - охорона здоров'я, транспорт і фермери. У Росії літній час уперше було введено декретом Тимчасового уряду від 1 липня 1917 р. Проте відповідно до Декрету Ради народних комісарів (уряду) РРФСР від 22 грудня 1917 р. (за старим стилем) «Про переведення стрілки годинника», 27 грудня (за старим стилем) цього ж року годинники були знову переведені на годину назад. І тільки у 1981 р. Рада міністрів СРСР ввела в країні сезонний час.

ForUm вирішив з'ясувати у лікарів, експертів і політиків, чи потрібен нашій країні сезонний час, чи це пережиток минулих часів, якого варто позбутися:

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1173