Торік в Україні почалося широкомасштабне громадське обговорення ініціативи «Рідне село» для визначення оптимальних шляхів її реалізації. Зокрема, Мінагрополітики ініціювало та провело анкетування, в якому взяли участь голови 10 832 сільських і селищних рад.

Згідно з результатами, 9035 сільських і селищних рад, тобто 83,4%, підтримали необхідність створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Про це під час колегії Міністерства аграрної політики та продовольства повідомила директор державної установи «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» Ірина Синявська.

Для вивчення думки населення з приводу реалізації Ініціативи «Рідне село» Мінагрополітики торік ініціювало широкомасштабне громадське обговорення. Зокрема, було проведено анкетування голів 10832 сільських і селищних рад.

«Проведені дослідження показують, що 9035 сільських і селищних рад, або 83,4%, вважають перспективним створити сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, а 2399 сільських і селищних рад, тобто 22,1% респондентів, - виробничі кооперативи.

Так, на думку голів сільських і селищних рад, в Україні необхідно створити 17 994 одиниці сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів», - повідомила Синявська.

Також респонденти визначили оптимальні форми підтримки з боку держави для створення та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. На їхню думку, найважливішими факторами є пільговий режим оподаткування (68% респондентів) і пільгові кредити / компенсація відсоткової ставки по кредитах (61% опитаних).

Якщо розглянути напрями діяльності обслуговуючих кооперативів, то респонденти найбільш пріоритетними назвали заготівлю молока, а також вирощування і зберігання зернових.

Таким чином, громади підтримали шлях відродження сільських територій через розвиток сільгоспкооперації.

Нагадаємо, за словами міністра аграрної політики і продовольства Миколи Присяжнюка, розвиток сільських територій на сьогодні є одним із основних завдань, які озвучив Президент.

«Зробивши опитування громад практично всіх сільських і селищних рад, ми побачили значну підтримку серед селян щодо розвитку кооперативного руху. Тому цього року ми продовжимо динамічно створювати обслуговуючі та заготівельні кооперативи у селі», - зазначив міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

220