Опозиція розблокує роботу парламенту після прийняття законопроекту про внесення змін до закону про Регламент Верховної Ради і підписання його Президентом, а також публікації в офіційних ЗМІ. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, на спільному брифінгу заявили лідери опозиційних фракцій - ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк, ВО «Свобода» Олег Тягнибок та «УДАР» Віталій Кличко.

Говорячи про хід переговорного процесу, Яценюк зазначив, що на вимогу опозиції засідання парламенту можуть початися тільки у разі особистого голосування шляхом підняття рук. Він також додав, що, крім цього питання, обговорюється запровадження санкцій тим, хто голосує за своїх колег.

Крім того, за словами Яценюка, у постанові ВР буде прописана норма про відновлення роботи системи «Рада», «яка унеможливлює голосування за іншу людину».

У свою чергу, Тягнибок зазначив: «Лід частково почав танути. Звичайно, ще тих пролісків, які можуть з того снігу і льоду пробитися, ми ще й близько не бачимо, але те, що партія влади зрозуміла і усвідомила серйозність намірів опозиції, це однозначно».

За його словами, у ході сьогоднішнього раунду переговорів уже проговорювалися певні конкретні тези і норми майбутніх змін в закон про Регламент ВР, а також деякі процедурні моменти. Він повідомив, що переговори продовжаться о 18:00.

Кличко поділив позицію своїх колег і додав, що за деякими ключовими пунктами можливі маленькі компроміси.

Нагадаємо, народні депутати від опозиції блокують роботу Верховної Ради з 5 лютого.

Регіонал, голова Комітету ВР з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності парламенту Володимир Макеєнко заявив, що зміни до регламенту можуть стати компромісом у переговорах між опозицією і більшістю.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225