Експерти стверджують, що компанії, які займаються видобутком сланцевого газу, дотримуються екологічних стандартів, і єдине, що має зробити Україна - вимагати від них діяти у відповідності з тими стандартами, за якими вони працюють за кордоном.

«У розвинених країнах, у тих же Сполучених Штатах, компанії, що видобувають сланцевий газ, працюють абсолютно прозоро, дотримуючи всіх норм і стандартів екології. Тим більше, вони на Заході на порядок вищі, ніж у нас. Ні в одній із наших газовидобувних або нафтових компаній подібного немає, і ще не скоро буде», - заявив директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

За його словами, в таких умовах Україна повинна лише вимагати від компаній, що займаються видобутком сланцевого газу, дотримуватися норм, за якими вони працюють за кордоном.

«Нам просто потрібно вимагати, щоб всі потенційні учасники цього процесу працювали у нас у відповідності з тими стандартами, за якими вони працюють за кордоном. Тоді грамотно побудовані свердловини усунуть можливість контакту з поверхневими та ґрунтовими водами, і таким чином буде забезпечена відсутність будь-якого забруднення. Але це у разі, якщо українська влада поставиться до цього серйозно», - додав Марунич.

Разом з тим, за словами експерта з енергетичних питань Валерія Боровика, гідророзрив пластів не призведе до забруднення підземних вод.

«Підземні води розташовані на глибині 200-300 метрів, у той час як гідророзрив по нашій геології – 2-3 кілометри. Щоб він дістався до підземних вод, потрібно 10 кілотонн ядерного вибуху. А це фактично і практично неможливо», - зазначив він.

Нагадаємо, 24 січня у Давосі за участю Президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці у Харківській і Донецькій областях.

На освоєння Юзовської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються у 4,054 трлн куб.м газу різних типів, на етапі геологічного вивчення планується залучити мінімум 1,6 млрд грн інвестицій і 30 млрд грн на етапі промислової розробки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

194