Створення газотранспортного консорціуму з Росією буде залежати від обсягів транзиту, запропонованого російською стороною. Про це заявив директор нафтової, газової, торф'яної, нафтопереробної промисловості та альтернативних видів палива Міністерства енергетики та вугільної промисловості Костянтин Бородін в ефірі «Шустер Live».

«Ось тут невеликий графік. Це обсяг транзиту нафти за останні 15 років. Він скоротився з 65 до 14 мільйонів тонн, більше, ніж у 4 рази. Із 3,5 тисячі кілометрів нафтотранспортної системи сьогодні використовується 980 - це трубопровід «Дружба» у Львівській області, і то на 50%», - розповів він, передає «Ukranews».

«З 2010 року у нас транзит газу скоротився на 10-15 мільярдів кубометрів на рік. Це десь 10%. У 2011 році на початку 2012 року запрацював Північноєвропейський газопровід. Ми втратили, на сьогоднішній день зі 120 мільярдів кубометрів транзиту, в минулому році ми втратами близько 30...», - зазначив Бородін.

«Якщо не буде «Південного потоку» по дну Чорного моря, то ті обсяги транзиту, які реально залишаться в Україні, складуть 50% від того, що було ще три-чотири роки тому. Це буде 60 мільярдів кубометрів», - пояснив експерт.

«Сьогодні, коли ми говоримо про те, що нам робити з нашою газотранспортною системою, напевно, нам треба визначатися, на яких умовах вона буде працювати. І створення газотранспортного консорціуму залежить від того, які умови нам запропонують наші партнери: чи буде гарантована завантаження, на якому рівні, як будуть вирішуватися питання оподаткування, прибутковості і власності», - підсумував він.

Як раніше повідомляв ForUm, глава представництва України при Євросоюзі Костянтин Єлісєєв заявив, що Європейський Союз зацікавлений у створенні тристороннього консорціуму з управління українською газотранспортною системою за участю України, ЄС і Росії.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

196