Гідрометцентр України має намір на цьому тижні провести оцінку стану озимих й озвучити прогноз їх перезимівлі. Про це під час брифінгу в Києві заявив глава Українського Гідрометцентру Микола Кульбіда.

«На цьому тижні Гідрометцентр має намір провести оцінку й огляд посівів, зробимо оцінку їх стану і зробимо прогноз перезимівлі культур. З'ясуємо, скільки площ постраждали взимку. Але в будь-якому випадку, ця кількість не буде більше середньостатистичних показників», - зазначив Кульбіда.

Крім того він повідомив, що стан ґрунтів у південних і деяких центральних областях України дозволить аграріям почати сівбу ранніх ярових культур вже найближчим часом, передає «УНІАН».

«Оскільки у нас в південних регіонах і в центральних областях снігу майже немає, це створює умови для ранньої сівби ярих зернових, яка проводиться щороку. На півдні сівба ранніх зернових можлива в досить ранній термін. По інших регіонах усе залежатиме від подальших погодних умов», - зазначив Кульбіда.

За його словами, початок березня буде досить теплим, але не без короткочасних періодів похолодання.

«Що ж стосується озимих, то погодні коливання суттєво не вплинули на стан культур. Деякі проблеми можуть бути тільки в північних і східних областях, де ми спостерігали тривале налипання крижаної кірки. Але якщо пошкодження і будуть, то вони будуть не настільки значними, щоб вплинути на загальну картину», - сказав Кульбіда.

 

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

225