Українська економіка в стані активно розвиватися. Про це в інтерв'ю каналу «Україна» заявив міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов.

За його словами, основним двигуном економічних процесів зараз є внутрішній ринок.

«Внутрішня торгівля добре витягнула наш ВВП. Це дуже хороший знак, який означає, що у нас розширюється внутрішній ринок. І це щомісяця скорочує нашу залежність від негативних тенденцій на світовому ринку. Коли ми розробляли бюджет на 2013 рік, то закладали зростання цін на металопродукцію десь від 0 до 1%. Зараз очікується падіння цін на метал близько 2% на світових ринках. Тобто металургія - одна з галузей, яка є локомотивом нашої зовнішньої торгівлі. Що стосується продовольчого ринку, то за прогнозами Міністерства економічного розвитку, на ньому взагалі не очікується ніяких різких сплесків», - сказав він.

Також уряд упевнений у стабільності національної валюти, оскільки на сьогоднішній момент не існує чинників для її різкої девальвації, повідомляють «Українські новини».

«Давати якийсь прогноз курсу на майбутнє - це, звичайно, досить складно. Ми будемо узгоджувати ці питання з місією МВФ, тому що ми повинні спільно розуміти, як буде розвиватися світова економіка, від якої ми залежимо. І, відповідно, від цього, залежатиме курс. Але я хочу підкреслити, що Національний банк вже не проводить політику фіксованого курсу, а все регулюється на міжбанківському валютному ринку, - зазначив Прасолов. - Зараз попит і пропозиція приблизно врівноважені. Якщо буде збільшуватися попит, з різних причин, курс може трохи піднятися вгору. Потім попит цей впаде, курс може опуститися вниз. Національний банк виходитиме з інтервенціями тільки тоді, коли будуть якісь незрозумілі сплески, нез'ясовні ніякими економічними причинами. Оскільки, якщо цей сплеск збивається, то все приходить у нормальний стан і йде далі. Тому я не бачу зараз підстав для того, щоб курс гривні впав».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

152